nie żyje polska dziennikarka Edyta Bieńczak
archiwum prywatne, RMF FM

Smutne informacje dla pracowników rozgłośni RMF FM oraz dla wszystkich słuchaczy. Zmarła Edyta Bieńczak, dziennikarka tego radia.

Nie żyje Edyta Bieńczak. O jej śmierci poinformowali koledzy

O śmierci Edyty Bieńczak możemy przeczytać na oficjalnej stronie radia RMF FM. Tam też znalazło się miejsce na wzruszające wspomnienie i pożegnanie koleżanki z pracy. „Odeszła zbyt nagle, zbyt szybko, zbyt wcześnie. Ostatni raz spotkała się z nami w poniedziałek na porannej zmianie.” – czytamy.

Edyta Bieńczak była związana z radiem RMF FM nieprzerwanie aż od 2008 roku. „Wielokrotnie dawała nam odczuć, że radio jest jej drugim domem. Była pracowita, dokładna, stawiała na swoim, potrafiła znaleźć najmniejszy błąd. Także u siebie.” – wspominają ją koleżanki i koledzy z pracy.

„Była podporą zespołu, dyżur z nią stawał się o połowę lżejszy. Lubiła trudne tematy i wyzwania. Ważyła każde słowo, była niezwykle precyzyjna, a z planu musiał być zrealizowany każdy punkt.” – czytamy, kolejne wzruszające słowa, zamieszczone na łamach strony rmf24.pl.

Napisano również, że prywatnie Edyta Bieńczak kochała taniec. Jej drugą miłością był też hokej na lodzie. Była wielką kibicką ekipy z Sanoka. Stamtąd też pochodziła nieżyjąca dziennikarka. „Szlifowała każde zdanie, ważny był dla niej najdrobniejszy niuans. Spędzała całe godziny na przygotowywaniu raportów, na redagowaniu artykułów. A wiedzę miała bardzo szeroką.” – czytamy w jej pożegnaniu.

Koledzy i koleżanki z RMF FM zauważają, że bez Edyty, z pewnością radio nigdy nie będzie już takie samo. „Tęsknimy i będziemy tęsknić. Na zawsze zostanie z nami twój przepiękny uśmiech.” – puentują swoje wspomnienia.

źródło: RMF FM, media

Zobacz również: