skandal w szkole
ibytow.pl

Wydawać się mogło, że przemoc w szkołach to już przeszłość. A jednak nie. Do internetu wyciekło szokujące nagranie, na którym widać, jak nauczycielka uderzyła ucznia w głowę. Sprawę nagłośnił lokalny portal ibytow.pl. Skandal w szkole rozegrał się właśnie w Bytowie.

Nauczycielka bije ucznia. Skandal w szkole w Bytowie. MAMY NAGRANIE

Do skandalicznej sytuacji, która została uwieczniona na opublikowanym u dołu tekstu nagraniu wideo doszło w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie. Jak ustalili lokalni dziennikarze, podczas zajęć lekcyjnych III klasy technikum drzewnego, nauczycielka uderzyła jednego z uczniów w głowę. To nie koniec szokujących doniesień.

Według relacji świadków, do których dotarli dziennikarze serwisu ibytow.pl, taka sytuacja miała miejsce nie po raz pierwszy. Nauczycielka miała dopuszczać się podobnych, skandalicznych zachowań w szkole już wcześniej. Jednak dopiero teraz, po raz pierwszy została nagrana.

„W celu pozyskania informacji zapewniających obiektywną i pełną ocenę na temat zarejestrowanego uderzenia ucznia przez nauczycielkę dyrektor delegatury w Słupsku, działając z polecenia Pomorskiego Kuratora Oświaty, wystąpił do dyrektora szkoły o wyjaśnienia w sprawie (w trybie pilnym).” – przekazało gdańskie kuratorium oświaty. Skandal w szkole widoczny jest na poniższym nagraniu wideo.

„Dyrektor, jako przełożony zatrudnionych w szkole pracowników, ma obowiązek wyjaśnić, czy nie doszło do uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6 ustawy Karta Nauczyciela.” – dodaje Beata Wolak z gdańskiego kuratorium, cytowana przez portal ibytow.pl.

Z pewnością będziemy wracali jeszcze do tej sprawy. Internauci są wściekli i zgodnie twierdzą, że takie zachowywanie jednej osoby względem drugiej, a tym bardziej nauczyciela wobec ucznia, powinno zostać stanowczo potępione.

źródło: o2.pl

Zobacz również: