źródło: Twitter/Expressen

Polskie media zainteresowały się sprawą zaginięcia pewnej kobiety w Szwecji. Przede wszystkim dlatego, iż zaginiona ma polskie pochodzenie. Fakt ten został już zgłoszony na policji. Pierwsze podejrzenia padły na męża kobiety, który według służb, mógł ją uprowadzić. 

Zaginiona kobieta to Beata Ratzman, ostatnio widziana w dzielnicy Malmoe Oxie w towarzystwie swojego męża. Sprawę na policję zgłosiła jej rodzina, po tym jak utracili z nią kontakt. Więcej informacji na ten temat podała m.in. rozgłośnia radia RMF FM  – powołując się na doniesienia szwedzkiej gazety Aftonbladet.

Za zgodą rodziny w mediach – nie tylko szwedzkich – opublikowano zdjęcia zaginionej. Wystosowano także apel o zgłaszanie się osób, które mogłyby dostarczyć jakichkolwiek informacji w sprawie.

Zaginęła Beata Ratzman – poszukiwania trwają

Jak donosi wspomniany dziennik ostatnią osobą, która widziała Beatę Ratzman żywą był jej mąż. Wówczas widziano ich razem w samochodzie z dziećmi. Para mogła się pokłócić – w pewnym momencie wyszli oboje z pojazdu, po czym mężczyzna wrócił już bez żony. On sam twierdzi, że kobieta poszła spotkać się z przyjaciółką i od tej pory również jej nie widział.

Od tamtej pory Beata Ratzman nie odbierała już telefonu – był wyłączony. Śledczy mięli w poniedziałek odnaleźć komórkę. Również od wczoraj rozpoczęto działania śledcze – przeszukano całą okolicę (przy użyciu helikopterów i psów tropiących), jednak bezskutecznie. Jak wspomnieliśmy, policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach. Podejrzewa się, że rzeczony samochód może mieć istotne znaczenie w tej sprawie.

Polka została uprowadzona przez męża?

Aftonbladet informuje także, iż pierwszym podejrzanym w sprawie stał się właśnie mąż Beaty Ratzman. Zaginiona jeszcze w sierpniu miała wystąpić o rozwód. Starała się także o wyłączoną opiekę nad dziećmi, a nawet zakaz kontaktu ze strony mężczyzny – powodem miały był liczne groźby oraz przemoc. Co więcej oświadczyła ona, iż była bita przez męża. Ostatecznie jednak jej wniosek odrzucono. Sąd orzekł tak na podstawie braku wcześniejszego notowania mężczyzny.

źródło: rmf24.pl/Twitter/Ekspressen

Zobacz również: