atak zimy

Powoli musimy chować letnie ubrania do szaf. Po ostatnich, stosunkowo ciepłych dniach nadejdzie ochłodzenie. Wszyscy zaczynają się jednak zastanawiać już, kiedy będzie zima? Czy w tym roku czeka nas atak zimy? Głos w tej sprawie zabrali meteorolodzy.

Czy to już ten czas? Atak zimy we wrześniu?

Część osób może być zaniepokojona prognozami pogody, które przeczytali na części portali internetowych. Otóż, w niektórych regionach świata pojawił się pierwszy śnieg i mróz. Siarczysty mróz objął między innymi teren Syberii, gdzie odnotowano rekordową ujemną, jak na wrzesień temperaturę. Czy atak zimy czeka nas także w Polsce?

Na to pytanie odpowiedzieli meteorolodzy z portalu fanipogody.pl. Okazuje się bowiem, że w końcówce minionego tygodnia na Syberii odnotowano prawie -15 stopni Celsjusza! To rekord, jeśli chodzi o wrześniowe temperatury nawet w tamtym regionie. Co to oznacza dla reszty świata?

https://twitter.com/ThierryGooseBC/status/1436340138691358726

W praktyce nic. Bowiem meteorolodzy są zgodni, że taka pogoda na Syberii nie musi oznaczać koniecznie, że atak zimy czeka także inne kraje, w tym Polskę. Choć nie można tego wykluczyć. Jednak na ten moment nowe prognozy pogody tego nie przewidują.

Mimo wszystko, jak zaznaczają portale fanipogody.pl i Wirtualna Polska powoli w Polsce też nam się szykuje ochłodzenie. Pierwsze przymrozki w Polsce spodziewane są po 20 września. Wszystko za sprawą ośrodków niżowych znad Skandynawii i zachodniej części Rosji. Oczywiście, nie takie drastyczne, jak na Syberii i będą do przymrozki nocne. Nie należy spodziewać się opadów śniegu.

źródło: Wirtualna Polska, fanipogody.pl

Zobacz również: