Lech Wałęsa

Były prezydent nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem, Lech Wałęsa zszokował opinię publiczną słowami, którymi zwrócił się do swojej małżonki. Legenda Solidarności zaapelowała do Danuty, aby ta znalazła sobie młodszego mężczyznę.

Lech Wałęsa powiedział żonie, co ma zrobić po jego śmierci

Niewątpliwie temat śmierci w kontekście osoby byłego prezydenta pojawia się coraz częściej. 77-latek przyznał, że jest już gotowy na odejście z tego świata. Wałęsa mówił też o tym, gdzie chciałby, aby spoczęły jego doczesne szczątki.

Niedawno, legenda Solidarności kolejny raz poruszyła wątek swojej śmierci. Co ciekawe, stało się tak przy okazji rozmowy Lecha Wałęsy z dziennikarzem jednego z popularnych tygodników. Były prezydent został zapytany o zbliżającą się 52. rocznicę ślubu z Danutą. W swoim stylu, polityk stwierdził, że on nie zajmuje się takimi sprawami, gdyż od tego jest jego małżonka. „Nic nie planuję. Kończymy tę zabawę, przecież szykujemy się do odlotu” – powiedział 77-latek.

To jednak nie wszystko. Lech Wałęsa poszedł o krok dalej i zaapelował do swojej żony. Mężczyzna poradził Danucie, aby po jego śmierci, znalazła sobie młodszego partnera. „Przysięgała mi miłość do grobowej deski. Tylko do tego momentu będę wymagał, potem to już nie. Czas na odnowę. Na młodszy model” – tłumaczył 77-latek.

W trakcie rozmowy, Lech Wałęsa odniósł się również do stanu swojego zdrowia. Przypomnijmy, że nie tak dawno, była głowa państwa była hospitalizowana w związku z powikłaniami cukrzycy. Głośno mówiono o tym, iż groziła mu nawet amputacja stopy. Chociaż mężczyzna opuścił już szpital, to niestety nie jest w najlepszej kondycji. Polityk potrzebuje pomocy przy niektórych codziennych sprawach. „Mnie trzeba odprowadzić, zawieźć, przywieźć. Wsadzić do samochodu… Może o czymś jeszcze pomyślę, na razie nie myślałem” – wyznał dziennikarzowi Wałęsa.

Jesteście zszokowani słowami byłej głowy państwa? Czy też Lech Wałęsa powiedział już tyle kontrowersyjnych rzeczy, że jeszcze ta jedna Was w ogóle nie dziwi?

Źródło: Super Express, Wprost

Zobacz również: