wybuch gazu w bloku
Twitter

Jak donosi portal o2.pl, powołując się na materiały zagranicznych źródeł, w bloku mieszkalnym w Rosji miał miejsce potężny wybuch gazu. Jest wiele ofiar. Trwa akcja ratunkowa, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia z miejsca wybuchu.

Wybuch gazu w Rosji. Są ofiary. Trwa akcja ratunkowa

O sprawie poinformowała rosyjska agencja TASS, którą cytuje wspomniany przez nas na wstępie portal o2.pl. Wybuch gazu miał miejsce w obwodzie lipieckim za naszą wschodnią granicą. W wyniku eksplozji częściowo zawalił się budynek mieszkalny. Część osób pozostała bez dachu nad głową, ale nie to jest najbardziej przerażające.

W wyniku wybuchu gazu zginęły co najmniej trzy osoby. Wciąż przeszukiwane jest gruzowisko. Wśród trzech ofiar jest także 11-letnia dziewczynka. Rosyjska agencja TASS donosi także, że sześć osób odniosło obrażenia, z czego pięć z nich trafiło do pobliskiego szpitala.

Prokuratura już wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić, dlaczego zdarzył się wybuch gazu, tak dramatyczny w skutkach. Pojawiające się pierwsze informacje mówią o winie dostawcy gazu. Ten miał nie spełnić wymogów bezpieczeństwa przy dostarczaniu paliwa. Sprawa jest rozwojowa i na ten moment jest za wcześnie, żeby wyciągać daleko idące wnioski. Będziemy na pewno wracać do tego tematu.

Nie wiadomo też, w jakim stanie znajduje się pięciu poszkodowanych, którzy zostali przetransportowani do szpitala. Na ten temat media, a także o ewentualnej większej liczbie ofiar, nie udzielają informacji. Służby wciąż mają pracować na gruzowisku.

źródło: o2.pl, TASS, Twitter

Zobacz również: