Biedronka ostrzeżenie sanepidu

Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne już w ostatnim czasie ostrzeżenie publiczne. Wcześniej pisaliśmy między innymi o niebezpiecznej substancji w suplementach diety, a teraz sanepid ostrzega wszystkich klientów sieci Biedronka.

Robiłeś zakupy w sieci Biedronka? Sprawdź komunikat sanepidu

W najświeższym ostrzeżeniu publicznym, Główny Inspektorat Sanitarny informuje o wykryciu bakterii salmonelli w świeżych jajkach, dostępnych do kupienia w portugalskim dyskoncie Biedronka. Bakterie grupy salmonelli zostały wykryte w produkcie „Jaja świeże L Moja Kurka”. Chodzi o numer partii 17/09/2021 PSK 98 z terminem spożycia 17.09.2021.

Jajka zostały wyprodukowane dla Jeronimo Martins Polska S.A. (to właściciel sieci Biedronka) przez Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Augustyniak Dariusz ze Stęszewa (ul. Wiejska 55). Główny Inspektorat Sanitarny informuje także, że kod widoczny na skorupkach jajek to: 3PL30211306.

Bakterie z grupy salmonelli stwierdzono na skorupkach, a także we wnętrzu jaj. W zakładzie produkcyjnym przeprowadzono wewnętrzną kontrolę, która na ten moment nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Sanepid informuje, że konsumenci nie powinni spożywać jaj wymienionych w ostrzeżeniu (chodzi o konkretną partię produktu, która była dostępna na półkach sieci handlowej Biedronka). Stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza, kiedy byłyby spożywane na surowo. Główny Inspektorat Sanitarny przypomina jednocześnie, że bakterie znajdujące się na powierzchni jajek, mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie. W wyniku kontaktu z nimi.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu pobrał próbki z kurników, z których pochodzą skażone bakteriami salmonelli jajka. Sprawa jest wyjaśniana. Produkt został wycofany z obrotu, ale z uwagi na to, że już wcześniej konsumenci mogli go zakupić, pojawiło się stosowne ostrzeżenie publiczne. Sanepid prosi o jego dokładne przeczytanie.

źródło: polsatnews.pl, GIS

Zobacz również: