tragedia na wsi
commons.wikimedia.org/Yarl/CC BY-SA 3.0

Do niewyobrażalnej tragedii doszło na polskiej wsi. Dziadek chciał przewieźć swoich wnuczków traktorem. Efekt jest taki, że jeden z chłopców nie żyje, a drugi trafił do szpitala. Tragedia na wsi w Zagórzu (woj. mazowieckie) wyciska łzy z oczu.

Nie żyje 5-latek, a 6-latek trafił do szpitala. Tragedia na wsi na Mazowszu

O sprawie piszą największe portale internetowe w Polsce. Tragedia na wsi rozegrała się na Mazowszu. Dziadek chciał zafundować swoim wnuczkom przejażdżkę ciągnikiem rolniczym. „70-letni mężczyzna kierował ciągnikiem, którym przewoził dwóch wnuków w doczepionej do traktora łyżce ładowarki.” – czytam w relacji portalu polsatnews.pl.

Niestety, chwilę później doszło do olbrzymiego, trudnego do opisania, dramatu. „Chłopcy spadli z maszyny, która najprawdopodobniej ich przygniotła. 5-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, 6-latek został przewieziony do szpitala.” – relacjonują dziennikarze rzeczonego przez nas źródła.

Śledztwo wszczęła już prokuratura, a sprawie przygląda się także policja. Wiadomo, że dramat rozegrał się 7 września przed godziną 16:00. Dokładnie opisali go także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przysusze. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, wspomagane przez Ochotniczą Straż Pożarna. Były też karetki pogotowia i policja. Niestety, życia młodszego z chłopców, pięciolatka nie udało się uratować. Mimo tego, że jego reanimacja trwała aż półtora godziny. Starszy z obrażeniami trafił do szpitala. Co dalej i co grozi dziadkowi chłopców?

„Ciągnikiem kierował 70-letni mężczyzna, dziadek chłopców. Policja ustaliła, że był trzeźwy. Do wypadku doszło, gdy mężczyzna próbował przewieźć wnuków po posesji.” – relacjonują dziennikarze portalu polsatnews.pl.

Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty usłyszy. Sprawa jest rozwojowa i wnikliwie badana przez prokuraturę oraz policję. Jest za wcześnie by cokolwiek stwierdzić.

źródło: Polsat News, Interia, media, Twitter

Zobacz również: