Paweł Kukiz
Foto: YouTube

Były kandydat na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a obecnie Poseł RP potrafi zaskoczyć, jak mało kto. Paweł Kukiz już nie raz szokował opinie publiczną swoimi ruchami politycznymi. Podobnie jest tym razem, kiedy padła jasna deklaracja Kukiza odnośnie współpracy z Tuskiem i opozycją.

Paweł Kukiz mówi o współpracy z Tuskiem

Muzyk był „Gościem Wydarzeń” na antenie Polsat News. Prowadzący rozmowę Bogdan Rymanowski, zapytał go o ewentualną współpracę z Tuskiem i opozycją. Ten temat pojawiał się w przestrzeni publicznej jeszcze, zanim Paweł Kukiz dogadał się z Prawem i Sprawiedliwością. Jak się jednak okazuje, wciąż jest aktualny, co potwierdził sam polityk. „Jeśli prezes Kaczyński, czy inaczej Prawo i Sprawiedliwość nie będzie realizowało naszej umowy, nie będzie wprowadzało naszych ustaw, to wtedy nie miałbym z tym absolutnie żadnego problemu.” – odpowiedział, pytany o współpracę z Tuskiem i opozycją.

Na razie jedynak Paweł Kukiz koncentruje się na współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. „Natomiast teraz paradoksalnie teraz tylko Prawo i Sprawiedliwość.” – przyznał wprost. Choć polityk nie wyklucza, że będzie musiał zweryfikować swoje zamiary. Nauczony przeszłością, zasugerował, że w polityce praktycznie wszystko jest możliwe. „Proszę sobie też przypomnieć mój wspólny start z PSL-em, wpisali wszystkie moje postulaty, a następnie się mnie pozbyli wyrzucając mnie z klubu pod jakimś dziwnym pretekstem.” – zwrócił się do Rymanowskiego w „Gościu Wydarzeń”.

Jak widać, Paweł Kukiz wcale nie zamyka sobie drzwi do współpracy z opozycją. Mimo tego, że obecnie jest ostro atakowany ze strony części opozycyjnych polityków. Jednak, jak pokazała polska scena polityczna, taki transfer nie byłby zbytnim zaskoczeniem. Póki co, nic jednak na niego nie wskazuje, a co przyniesie przyszłość? Tego nie wie nikt.

źródło: 300polityka.pl, Polsat News

Zobacz również: