wypadek na autostradzie a2
Facebook

W internecie pojawiło się nagranie z zablokowanej autostradowej obwodnicy Poznania. Makabryczny wypadek na autostradzie A2 na wysokości Poznania wydarzył się dzisiaj około godziny 10. Przez wiele godzin droga w kierunku Świecka była zablokowana.

Jedna osoba nie żyje. Wypadek na autostradzie A2 pod Poznaniem

„Makabra” – tak jednym słowem można opisać to, co wydarzyło się na autostradowej obwodnicy stolicy Wielkopolski. „#A2 156 km między Komornikami, a w. Poznań Zachód ruch w kierunku Świecka wstrzymany.” – czytamy na profilu MotoSygnały na Facebooku.

Samochód osobowy został tam zakleszczony pomiędzy dwoma autami ciężarowymi. Niestety, kierowca osobówki nie przeżył. Służby ratunkowe przez dość długi czas uwalniały także kierującego jednym z samochodów ciężarowych, które uczestniczyły w tym wypadku.

W naszym tekście, nieco niżej, publikujemy nagranie, na którym dokładnie widać, jakie zniszczenia przyniósł wypadek na autostradzie A2. Ostrzegam, jest to wideo dla ludzi o mocnych nerwach.

37-letni kierowca osobówki nie miał żadnych szans na przeżycie. Zginął na miejscu jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych, które, jak relacjonują świadkowie wypadku, pojawiły się wyjątkowo szybko. „Zakleszczony kierowca osobowego hyundaia zginął w wyniku poniesionych obrażeń.” – potwierdził rzecznik prasowy poznańskiej policji.

Do szpitala trafił także jeden z kierujących samochodem ciężarowym. Przez długi czas był zakleszczony w swojej ciężarówce. Według nieoficjalnych informacji, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja koncentruje się teraz na ustaleniu, jakie są przyczyny tego, że wydarzył się śmiertelny wypadek na autostradzie A2. Na miejscu pracuje prokurator i biegli, którzy zbierają ślady. Według wstępnych, a jednocześnie, mocno nieoficjalnych informacji, przyczyną wypadku miał być zator drogowy i nieostrożność kierowców. Mieli oni nie wyhamować przed tworzącym się korkiem. Do takich informacji dotarli dziennikarze Radia Poznań.

Na pewno będziemy jeszcze wracać do tego tematu i jak tylko policja czy prokuratura przekaże opinii publicznej swoje ustalenia, opublikujemy je także na łamach naszego portalu.

źródło: Facebook, o2.pl, Radio Poznań

Zobacz również: