kompletnie pijana
zdjęcie ilustracyjne

Ta historia nie miała prawda się wydarzyć, a jednak. Kompletny brak odpowiedzialności, to najłagodniejsze słowa, jakimi można określić zachowanie kobiety kierującej samochodem. Pijana wiozła między innymi trójkę dzieci. Alkomat wskazał zatrważającą ilość promili w jej organizmie.

Kompletnie pijana kobieta wiozła trójkę dzieci. Mogło dojść do tragedii

Kompletnie pijana 25-latka wraz z sąsiadem, który znajdował się w podobnym stanie, wiozła trójkę małych dzieci. Poruszający się wężykiem samochód zauważyła przypadkowa para młodych ludzi. Doszło do obywatelskiego zatrzymania. Kobiecie zabrano kluczyki i zadzwoniono po policję, kiedy ta zatrzymała się pod sklepem.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w minioną niedzielę w Wykrocie w gminie Myszyniec. Potwierdził to oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, komisarz Tomasz Żerański. Na całe szczęście, rajd samochodem nieodpowiedzialnej kobiety zakończył się tylko na strachu. Ciężko wyobrazić sobie, co mogłoby wydarzyć się, gdyby pijana kobieta z trójką małych dzieci jechała dalej.

„Samochodem kierowała 25-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego; kobieta miała trzy promile alkoholu w organizmie. 25-latka przewoziła trojkę dzieci w wieku 3-8 lat oraz sąsiada, który podobnie jak i ona był pijany. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ok. 3 promile alkoholu.” – czytamy o szczegółach zdarzenia w portalu Interia.pl.

Na ten moment pijana kobieta straciła uprawnienia do kierowana pojazdami. Teraz o jej losie zadecyduje sąd. Grozi jej wysoka grzywna, a nawet i kara pozbawienia wolności. O wszystkim zdecyduje właśnie sąd. Niewykluczone też, że kobietą zajmie się sąd rodzinny. Zważywszy na to, że przewoziła dzieci. O tym jednak ani policja, ani też media nie informują.

W tym miejscu policja jednak pragnie podziękować młodej parze, która powstrzymała szaleńczą jazdę kobiety, poprzez wyjęcie kluczyków ze stacyjki. „Dziękujemy za taką reakcje. Być może dzięki takiemu zachowaniu ze strony zgłaszającej uniknięto kolejnej tragedii spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego.” – przekazał rzecznik ostrołęckich mundurowych. Z pewnością będziemy wracać do tej sprawy. Poinformujemy Państwa jak już zapadnie wyrok. Liczymy na wysoką karę, która będzie przestrogą dla wszystkich tych, którzy pomyślą o tym, aby pijanym wsiadać za kierownicę.

źródło: PAP, Interia.pl

Zobacz również: