Szymon Hołownia, Polska 2050
fot. Youtube

W mediach społecznościowych aż kipi od komentarzy, jakoby Szymon Hołownia miał postawić wszystko na jedną kartę. Choć nie brakuje też ostrzejszych opinii. Wszystko za sprawą zmian w ordynacji wyborczej, które zaproponował lider ruchu Polska 2050. Znamy szczegóły.

Czy Szymon Hołownia zyska tym wyborców?

Nie ma wątpliwości, że sztab Hołowni doskonale analizuje wyniki wyborcze dowodzonego przez niego ruchu. I wiadomo, że Szymon Hołownia znajduje swoje poparcie zwłaszcza wśród najmłodszej grupy wyborczej. To pewnie dlatego, polityk oraz były showman zdecydował się na, co tu dużo ukrywać, dość kontrowersyjny pomysł. O co takiego chodzi?

Po odsunięciu PiS-u od władzy umożliwimy głosowanie osobom od 16 roku życia.” – zapowiada Szymon Hołownia, cytowany przez portal 300polityka.pl. Pomysł ten spotkał się w sieci z różnymi opiniami. Jednak lider Polski 2050 postanowił wyjawić nieco więcej szczegółów swojej zaskakującej deklaracji.

„Dzisiejsi 16-latkowie to często osoby bardzo świadome politycznie. Początkowo umożliwimy młodym głosowanie w wyborach samorządowych, a gdy uda się zmienić Konstytucję to również w wyborach do Sejmu i Senatu i wyborach prezydenckich. Nie ma żadnego powodu, żeby 16-latkoie dzisiaj nie głosowali.” – przyznał otwarcie Szymon Hołownia na kongresie ruchu Polska 2050.

Poza tym, Hołownia zapowiedział utworzenie specjalnej aplikacji, która umożliwi głosowanie wszystkim Polakom w ważnych dla kraju sprawach. „Jesteście dzisiaj jego świadkami. Pierwsza w Polsce aplikacja polityczna, która da wam możliwość głosowania w ważnych dla Polski sprawach.” – przekazał.

Wśród wielu postulatów, które wygłosił Szymon Hołownia na kongresie, znalazł się także ten o naprawie służby zdrowia. „Chcemy, aby każdy z nas miał swojego lekarza osobistego. Lekarz ten będzie nie tylko nas leczył, będzie również przewodnikiem i opiekunem po całym skomplikowanym systemie ochrony zdrowia.” – przyznał były showman stacji TVN. Kolejnym z interesujących i dość mocnych pomysłów Hołowni jest likwidacja funduszu kościelnego. „Zlikwidujemy Fundusz Kościelny. Zastąpimy go dobrowolnym odpisem podatkowym.” – obiecał na kongresie swojego ruchu lider Polski 2050.

źródło: 300polityka.pl, media

Zobacz również: