Rosja

Meteorolodzy nie mają wątpliwości. W nocy z czwartku na piątek dojdzie do gwałtownych zmian w pogodzie. Wszyscy musimy być ostrożni, a w szczególności kierowcy. Wydana właśnie prognoza pogody obowiązuje na nadchodzącą noc, a także na piątek.

Ta prognoza pogody nie „wieje” optymizmem

Kolejny raz przekonamy się, że pogoda lubi płatać figle. Już dzisiejszej nocy, z czwartku na piątek czekają nas gwałtowne zmiany, które odczuwalne będą także w piątkowy poranek i dzień. Meteorolodzy przekazali szczegóły.

Najnowszym prognozom przyjrzał się portal Wirtualna Polska, który nie ma wątpliwości, że nadchodzące godziny nie będą łatwe dla kierowców. „W wielu regionach w nocy z czwartku na piątek, ale także rano, jazdę utrudniać będzie mgła. Przed nami też chłodna noc z temperaturą nawet 5 st. C.” – informuje rzeczone przez nas źródło.

Wygląda na to, że czwartkowe ocieplenie w niektórych rejonach Polski to tylko pozory. Pogoda owszem na chwilę się poprawiła, ale tylko właśnie na moment. Już pod wieczór, w niektórych częściach kraju zacznie przelotnie padać. Zwłaszcza na wschodzie czy miejscami w centrum kraju. Pogoda popsuje się w nocy oraz w piątkowy poranek.

Prognoza pogody jasno wskazuje, że czekają nas silne zamglenia i lokalne mgły, które będą ograniczać widoczność nawet do 200 metrów. Takie informacje przekazali synoptycy z IMGW. Czeka nas pierwsza w tym miesiącu obniżka temperatury. „W nocy odczujemy napływ chłodniejszych mas powietrza. Na północnym wschodzie i w rejonach przedgórskich Karpat temperatura spadnie nad ranem do 5 st. C. Na południowym zachodzie i zachodzie spodziewajmy się 12 st. C, a na Wybrzeżu – ok. 13 st. C.” – czytamy na łamach Wirtualnej Polski, która przeanalizowała prognozy wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W piątek od godzin południowych sytuacja powinna się nieco polepszać. Choć od czasu do czasu, jak informuje rzeczone źródło, zacznie się chmurzyć. „Słaby, przelotny deszcz możliwy jest jedynie miejscami na krańcach północnych, gdzie dzień zapowiada się najchłodniej, z temperaturą maksymalną ok. 17-18 st. C.” – czytamy.

źródło: Wirtualna Polska, PAP

Zobacz również: