Andrzej Duda
Foto: YouTube

Prezydent RP stał się bohaterem zabawnej sytuacji. Wszystko z powodu wpadki, którą zaliczył Andrzej Duda. Na szczęście niezwykle czujna okazała się małżonka głowy państwa. Można rzec, iż Agata Kornhauser-Duda pomogła mężowi wyjść z całej sytuacji obronna ręką.

Andrzej Duda zwrócił się do rodziców

Tradycyjnie 1 września politycy udają się do placówek edukacynych na uroczyste inauguracje roku szkolnego. Nie inaczej było w przypadku Andrzeja Dudy. Prezydent wraz z małżonką zaszczycili swoją obecnością rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Kruszewie w województwie mazowieckim.

Właśnie w tej miejscowości zlokalizowana jest szkoła im. Papieża Jana Pawła II. Duda wygłosił w niej okolicznościową przemowę. Głowa państwa zwróciła się do uczestniczących w inauguracji uczniów, pedagogów oraz rodziców.

Prezydent mówił o ważnych i aktualnych zarazem sprawach. Zachęcał rodziców do  zaszczepienia dzieci, zaznaczając przy tym, iż każdy ojciec i każda matka powinna mieć prawo do podjęcia decyzji, czy chce to zrobić, czy też nie. „Jako prezydent zachęcam państwa do tego, żeby dzieci zaszczepić, ale chcę także, żeby państwo mieli zapewnione prawo do podjęcia tej decyzji – odpowiedzialnie, jako rodzice” – powiedział Andrzej Duda.

Oprócz tego, głowa państwa wspomniała, iż w trakcie poniedziałkowej Rady Gabinetowej Mateusz Morawiecki przekazał informację, iż póki co nie ma potrzeby wprowadzania nauki zdalnej. „Z wielką radością usłyszałem od pana premiera, że nie przewiduje lockdownu szkolnego, że wszystko wskazuje na to, iż w wyniku postępującego programu szczepień nie będzie takiej potrzeby” – wyjaśnił Duda.

Polityk pomylił się aż o 20 lat

Co ciekawe, nie obyło się bez wpadki. Prezydent popełnił gafę, gdyż znacząco pomylił daty. „Bardzo dziękujemy za to zaproszenie i cieszmy się, że mogliśmy wybrać właśnie Kruszew i tę szkołę, po to, żeby rozpocząć rok szkolny 2001/2002” – powiedział polityk. Na szczęście Andrzej Duda mógł liczyć na pomoc małżonki. Agata Kornhauser-Duda natychmiast poprawiła męża. Natomiast cała sytuacja została obrócona w żart.

Oczywiście wpadka Dudy odbiła się szerokim echem w internecie. Jak nie trudno się domyśleć użytkownicy mediów społecznościowych żartowali z prezydenta. „Niezłomny w popełnianiu błędów”, „Oj dajcie mu spokój, on się cały czas uczy”, „początki w szkole zawsze są trudne”, „Co za koleś… brzmi jakby w kościele kazanie prawił!”, „Intonacja pogrzebowa, udawanie przejetego… i wyszlo jak zawsze komicznie” – pisali internauci.

Źródło: Twitter, Onet

  1. Nie żyje nawet 400 talibów. Wewnętrzna wojna w Afganistanie trwa w najlepsze
  2. Ciała dwóch nastolatek odnalezione w lesie. Są nowe informacje
  3. Potworny wypadek. Nie żyją narzeczeni, którzy dzisiaj mieli wziąć ślub

Zobacz również: