armia rosyjska

Wygląda na to, że jeszcze długo czasu minie, zanim w kraju ze stolicą w Kabulu nastanie spokój. Wojna w Afganistanie trwa w najlepsze. Świadczą o tym najnowsze doniesienia zagranicznych źródeł, które mówią nawet o 400 zabitych talibach.

Nie żyje 400 talibów. Wojna w Afganistanie wciąż trwa

Po tym, jak wojska Stanów Zjednoczonych zdecydowały się opuścić Afganistan, w kraju tym sytuacja nie uległa poprawie, a wręcz przeciwnie, z dnia na dzień, z godziny na godzinę się pogarsza. Wskutek decyzji Talibów zakończono już ewakuację ludzi z Kabulu, a przecież doskonale wiemy, o zamachu przy lotnisku, w którym zginęły setki osób, w tym Amerykanie. Teraz w Afganistanie mieliśmy do czynienia z kolejnym krwawym dniem.

Jak informuje India Today, doszło do starć talibów z Narodowym Frontem Oporu. Według relacji mediów, talibowie ponieśli olbrzymie straty. Mówi się nawet o 400 zabitych bojownikach. Do ostrej wymiany ognia, która podkreśla, że wojna w Afganistanie dopiero może się rozkręcać i mowa tu o wewnętrznej wojnie, doszło i wciąż dochodzi w wielu częściach kraju.

„Walki mają miejsce w różnych częściach prowincji Pandższir, dystrykcie Jabal Saraj w prowincji Parwan i dystryktach Khawak Panjshir i Andarb w prowincji Baghlan.” – informuje portal o2.pl, powołując się na doniesienia India Today.

Indyjskie media mówią, że w walkach zginęło nawet 400 talibów i około 50 bojowników Narodowego Frontu Oporu. A walki przecież wciąż trwają. Wszyscy Ci, którzy liczyli, że wojna w Afganistanie dobiegnie końca wraz z wycofaniem się wojsk Stanów Zjednoczonych, mocno się mylili. Sytuacja może w każdej chwili jeszcze bardziej się zaognić. Zwłaszcza, że Afganistan to bardzo podzielony kraj, w którym wpływy ma wiele nieformalnych, dobrze zorganizowanych organizacji militarnych.

źródło: o2.pl, India Today, media

Zobacz również: