igrzyska olimpijskie
Youtube, fotomontaż

Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w Tokio może doprowadzić do odwołania Igrzysk Olimpijskich, które i tak, są już opóźnione o rok? To już nie domysły, a mocna deklaracja szefa komitetu organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich, Toshiro Muto. Przekazał on, co musi się stać, aby taki wariant został wdrożony w życie. Co ciekawe, Igrzyska mogą zostać odwołane nawet tuż przed ich inauguracją lub w trakcie!

Zamieszania wokół Igrzysk Olimpijskich ciąg dalszy

  • Toshiro Muto mówi o ryzyku odwołania Igrzysk Olimpijskich z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Tokio.
  • Jeśli Igrzyska Olimpijskie się odbędą, to na trybunach podczas większości wydarzeń nie zasiądą kibice. Zostaną zastąpieni w nietypowy sposób. Pisaliśmy o tym tutaj.
  • To nie pierwsze zamieszanie związane z IO w Tokio. Już wcześniej, przykrej niespodzianki doświadczyła polska kadra pływaków.

Na wtorkowej konferencji prasowej szef komitetu organizacyjnego igrzysk olimpijskich Tokio 2020, Toshiro Muto został zapytany o to, czy wciąż istnieje realne ryzyko odwołania Igrzysk Olimpijskich z powodu komplikującej się sytuacji koronawirusowej w Japonii, ale przede wszystkim w samym Tokio. Odpowiedź Muto była zaskakująca, ale jednocześnie daje do myślenia.

Toshiro Muto przyznał, że wraz z komitetem organizacyjnym Igrzysk Olimpijskich bardzo dokładnie przygląda się rozwojowi sytuacji i ostatnim niepokojącym doniesieniom o liczbie nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Tokio. Debatuje o tym wraz z całym zespołem, a decyzja co do odwołania Igrzysk Olimpijskich może zapaść nawet – uwaga – na kilkanaście godzin przed ich startem czy już w trakcie!

„Będziemy kontynuować rozmowę, jeśli dojdzie do gwałtownego wzrostu liczby zakażeń. Doszliśmy do wniosku, że na podstawie sytuacji (pandemicznej – dod. red.) ponownie zwołamy pięciostronne rozmowy. W każdej chwili liczba zakażeń koronawirusem może wzrosnąć lub spaść. Zastanawiamy się, co powinniśmy zrobić, gdy sytuacja ulegnie zmianie” – przekazał otwarcie Toshiro Muto.

Przypomnijmy, że koronawirus dotyka także bezpośrednio wioskę olimpijską. Odnotowano już aż 67 zakażeń wśród uczestników Igrzysk Olimpijskich w Tokio, wliczając w to zawodników i ich sztaby. „Najnowsze przypadki wśród zawodników dotyczą jednej z amerykańskich gimnastyczek (…) czeskiego siatkarza plażowego Ondreja Perusicia (…) dwóch meksykańskich baseballistów czy trenera rugby reprezentacji Republiki Południowej Afryki.” – donosi portal Sportowe Fakty WP.

źródło: Sportowe Fakty WP, PAP, media, Youtube

WIĘCEJ NEWSÓW O IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH ORAZ CIEKAWOSTEK ZE ŚWIATA I POLSKI ZNAJDZIESZ NA STRONIE GŁÓWNEJ NEWSBOOK.PL >>>

Zobacz również: