źródło: Twitter

Trudno mówić o łucie szczęścia w przypadku finałowego meczu Euro 2020. Włoska reprezentacja w czasie mistrzostw pokazała klasę nie raz i udowodniła, że tytuł mistrza Europy, w ich przypadku, jest w pełni zasłużonym. Niemniej warto powiedzieć o czymś – jak się okazuje – niezwykle ważnym dla Włochów, a mianowicie o pewnym przesądzie, który wielu uważa za wręcz groteskowy. Tuż przed wyjazdem Włochów na finałowy mecz Euro do sieci trafiło nagranie sceny, w która odprawiono pewien „rytuał”. 

Jak już dziś wiemy, Włosi, zasłużenie, zdobyli puchar mistrzostw Europy. Mecz ostatecznie zakończył się w rzutach karnych, co świadczy tylko o tym, ze walka była naprawdę wyrównana. Ostatecznie Włochy pokonały reprezentację Anglii 3:2 i zyskali tytuł najlepszych w Europie.

Dodajmy, że dość sporą przewagą Polacy kibicowali w finale Włochom. Więcej – już we wcześniejszych etapach, kiedy polska reprezentacja już odpadła, włosi cieszyli się dużą sympatią naszych kibiców. Pokazuje to też nasza ankieta, której wyniki możesz zobaczyć TUTAJ.

Przesąd poprowadził włoską reprezentację do zwycięstwa?

Tuż przed wyjazdem Włochów na finałowy mecz kamery brytyjskiej stacji Sky Sports uchwyciły niecodzienną scenę, przedstawiającą swego rodzaju przesąd tamtejszej reprezentacji, który w teorii przynajmniej – teraz już wiemy, że i w praktyce – miał im zapewnić wygraną w meczu.

Rytuał Włochów polega na scence, w której autokar reprezentacji odjeżdża bez jednego z zawodników. Jest nim słynny napastnik włoskiego zespołu Gianluka Vialli, który obecnie sprawuje funkcję jednego z asystentów trenera Roberto Manciniego.

https://twitter.com/SkySportsNews/status/1413806437957083137?s=20

Skąd taki przesąd?

Jak informuje portal sportowy meczyki.pl wzięło się od sytuacji, która naprawdę miała miejsce. Zdarzyło się tak przed meczem z Turcją, kiedy kierowca autokaru faktycznie wyruszył bez Viallego. Dopiero po reakcji trenera Manciniego zatrzymano autobus, aby po niego wrócić.

Wówczas pierwszy mecz Włochów zakończył się ich zwycięstwem, bowiem pokonali turecką reprezentację 3:0. Uznano, że właśnie sytuacja z wyjazdu na rzeczony mecz przyniosła szczęście i – jak widać – szybko stała się regułą mającą zapewnić wygraną w przyszłości.

źródło: meczyki.pl

Zobacz również: