Władysław Kosiniak-Kamysz
PAP/Waldemar Deska

Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem programu „Graffiti” na antenie Polsat News. Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego wypowiadał się między innymi na temat cen paliw w Polsce, ale w pewnym momencie z jego ust padły też ostre słowa. „Walnij się w głowę, idioto…” – wyrzucił z siebie Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz ostro na wizji

„Kiedy my rządziliśmy, cena baryłki ropy wynosiła 130 dolarów. Teraz jest to 70 dolarów. Jarosław Kaczyński lata temu pokazywał kanister i mówił: „połowa to akcyza i podatki, można to zmienić”. To my się domagamy, żeby to teraz zmienić. Czemu Daniel „wszystkomoże” Obajtek nie może tego zmienić na wakacje?” – zastanawiał się z nutką szydery w „Graffiti” Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL jednak na tym nie poprzestał. Kosiniak-Kamysz podczas konferencji na jednej ze stacji Orlen wręcz zażądał od rządu stanowczych działań w sprawie cen paliw. Lider PSL chce aby Prawo i Sprawiedliwość i Orlen obniżyły ceny na wakacje i lato, kiedy Polacy podróżują najwięcej. Kolejny ironiczny wpis pojawił się na Twitterze. Władysław Kosiniak-Kamysz znów wbił szpilę Danielowi Objatkowi. „Wychodzi na to, że Francuzi, Brytyjczycy czy Holendrzy nie zdzierają tak z polskich kierowców jak Daniel Obajtek.” – napisał lider PSL, zamieszczając zdjęcia cen paliw zagranicznych koncernów w Polsce.

We wspomnianym na wstępie „Graffiti” Kosiniak-Kamysz ostro wypowiedział się także o zaostrzeniu kar dla pijanych kierowców. „Ustawę, o której wczoraj mówił premier, zgłosiliśmy w styczniu 2020 r. Jesienią negatywnie ją zaopiniowano. To nie są koszty dla państwa, to jest pokazanie: „walnij się w głowę, idioto, jak piłeś, to nie jedź”” – rzucił lider PSL.

„Zgłosiliśmy to bez tak tragicznego wypadku (jak ten w Stalowej Woli – red.), ale nie było wtedy zrozumienia. Nie chciałbym robić tego pod wpływem emocji, ale jeśli to jedyny sposób.” – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.

źródło: Polsat News

  1. Tusk ostro do dziennikarki TVP. Wygarnął jej to w twarz. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  2. Paulo Sousa wraca z Euro 2021 ze złą sławą. Gra polskiej reprezentacji postawiła go w samej czołówce?
  3. Ważne zmiany w niedzielach handlowych. Już zapadła decyzja

Zobacz również: