źródło: YouTube/Świat Sportu

Euro 2021 jeszcze trwa – wielu wiernych kibiców rozgrywek wciąż śledzi poczynania kolejnych drużyn, mimo że Polska swoją szansę na na puchar straciła. Niemniej jednak polska reprezentacja, a zatem też nas obecny selekcjoner wciąż są na ustach wszystkich. Zwłaszcza, że dosłownie na dniach jeden z zagranicznych portali opublikował pewien ranking. Ranking najgorszych trenerów tegorocznego Euro, który zdeklasował m.in. Sousę w całych mistrzostwach.

Koniec ćwierćfinałów to dobry moment na stworzenie ostatecznego rankingu najgorszych trenerów Euro 2021 – stwierdził rosyjski portal soccer.ru. Wśród utytułowanych niepochlebnym tytułem trenerów znalazł się właśnie Paulo Sousa.

Paulo Sousa wśród najgorszych trenerów Euro?

Niestety tak, tak stwierdził przynajmniej portalu Soccer. Jego twórcy przygotowali listę siedmiu najgorszych selekcjonerów mistrzostw. Dodajmy, że z założenia wszyscy, którzy znaleźli się na liście nie byli już klasyfikowanie miejscami. Niemniej jednak te siedem miejsc to czołówka szkoleniowców, którzy nie popisali się w tym roku, już na poziomie fazy grupowej.

Według rosyjskich dziennikarzy do najgorszych trenerów tegorocznego zaliczyli się:

  • Fernando Santos (Portugalia),
  • Joachim Loew (Niemcy),
  • Didier Deschamps (Francja),
  • Robert Martinez (Hiszpania),
  • Senol Gunes (Turcja),
  • Stanisław Czerczesow (Rosja)
  • Paulo Sousa (Polska)

Kiepski występ Polaków na Euro potwierdził absurdalność decyzji o zatrudnieniu trenera, który przez większość kariery prowadził trzeciorzędne kluby. Kilka miesięcy wcześniej dostał do dyspozycji dość ciekawą drużynę. Skład tego zespołu pod względem nazwisk na pewno nie jest gorszy od czeskiego i mógłby konkurować z Duńczykami. Wystarczy jednak spojrzeć, gdzie doszli oni, a gdzie są Polacy, którzy zaufali portugalskiemu oszustowi. Porażka z nieistniejącą Słowacją i taktyczna przegrana w decydującym meczu grupy ze Szwedami – wszystko to leży na sumieniu nieszczęsnego Sousy. To jeden z tych, którzy jednoznacznie zasłużyli na rezygnację z końcem Euro – pisał rosyjski Soccer o występie reprezentacji Polski i jej trenera na Euro 2021.

źródło: TVP Sport

Zobacz również: