Adam Niedzielski
Foto: Youtube

Adam Niedzielski był gościem dzisiejszej konferencji prasowej, podczas której podał interesujące statystyki dotyczące zgonów na koronawirusa w Polsce. Dzięki temu wiemy między innymi, ilu zaszczepionych zmarło z powodu COVID-19. Nie ma większego zaskoczenia.

Niedzielski mówi o zgonach wśród osób niezaszczepionych

Konferencję Adama Niedzielskiego wszyscy śledzili z zapartym tchem. Spodziewaliśmy się, że może on nakreślić konkretny plan działań rządu w przypadku ewentualnej czwartej fali koronawirusa. Nic jednak konkretnego nie padło, ale Minister Zdrowia podzielił się ważnymi statystykami, dotyczącymi między innymi zgonów z powodu koronawirusa wśród osób niezaszczepionych żadnym z dostępnych na rynku preparatów.

Ta statystyka to następstwa informacji płynących z Białego Domu. Jak wyliczyli amerykańscy eksperci, w Stanach Zjednoczonych aż 99,2% zgonów z powodu koronawirusa to osoby, które nie były zaszczepione. Jak to wygląda w Polsce?

„Udało nam się policzyć tę samą statystykę dla Polski w okresie od końcówki stycznia do bieżącego czasu, kiedy to pacjenci są szczepieni już drugą dawką i uzyskują po 14 dniach od drugiej dawki pełne zaszczepienie.” – rozpoczął swoją wypowiedź Adam Niedzielski. Po chwili padły konkrety.

„98.8% zgonów stwierdzanych w Polsce z powodu COVID-19 dotyczy osób niezaszczepionych.” – przyznaje Minister Zdrowia. Okazuje się ponadto, ze w ciągu półrocza od 27 grudnia do 5 czerwca zmarło 3170 osób, które przyjęły tylko pierwszą dawkę dwudawkowej szczepionki oraz 730 osób, które były zaszczepione dwiema dawkami. Adam Niedzielski podkreślił też, że 79% tych zgonów dotyczyło osób powyżej 70. roku życia.

Szef polskiego resortu zdrowia podzielił się także jeszcze jedną, kluczową statystyką. Okazuje się, że tylko 0,7% wszystkich zakażeń to zakażenia osób, które są w pełni zaszczepione. Z kolei zakażenia po jednej dawce stanowiły we wspomnianym okresie 5.3% wszystkich zakażeń koronawirusem w Polsce.

  1. PKO BP ostrzega swoich klientów. Możesz stracić sporo pieniędzy
  2. Ostre słowa Kosiniaka-Kamysza. „Walnij się w głowę, idioto…”
  3. Ważne zmiany w niedzielach handlowych. Już zapadła decyzja

Zobacz również: