źródło: YouTube/Janusz Jaskółka

Najgłośniejszy temat końca tego tygodnia – PiS traci większość w Sejmie. Wszyscy zastanawiają się czy oznacza to już wcześniejsze wybory parlamentarne. Tymczasem wrzawa w szeregach PiS nie maleje. Prawo i Sprawiedliwość wygłasza zupełnie inną wersję pobudek, które skłoniły posłów do odejścia. Czy to oznacza, że któraś ze stron kłamie?

Posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili dziś swoje odejście z szeregów partii Prawa i Sprawiedliwości. Swoją decyzję argumentowali ostatecznie brakiem zgodności we wcześniej założonych przez PiS działania. Ich zdaniem Prawo i Sprawiedliwość prowadzi obecnie politykę, która jest niezgodna z ich programem wyborczym. Cała trójka ogłosiła jednocześnie założenie w Sejmie koła „Wybór Polska”.

Postanowiliśmy opuścić klub parlamentarny PiS i powołać własne, niezależne koło parlamentarne pod nazwą +Wybór Polska – poinformował Girzyński podczas konferencji prasowej.

O TYM PISALIŚMY: Koniec rządu PiS? Zjednoczona Prawica traci większość. Możliwe wcześniejsze wybory

PiS: spór rośnie

Odejście posłów rzecz jasna nie mogło nie doczekać się kontr-komentarza. Na ten temat wypowiedziała się również podczas konferencji rzeczniczka prasowa PiS Anita Czerwińska. Jej słowa okazują się jednak zgoła inne niżeli argumentacja posłów, którzy odeszli.

Odejście trójki posłów skomentowała na konferencji prasowej rzeczniczka PiS  – Decyzja w przypadku posła Girzyńskiego ma związek ze sprawą, która była parę dni temu komentowana. Chodzi o to, co wydarzyło się w biurze Adama Hofmana. Nie jest tajemnicą, że panowie są w relacjach towarzyskich, wcześniej zawodowych – tłumaczyła.

Jeśli chodzi o posła Czartoryskiego, pan poseł dziś tego nie mówił, ale tu też toczy się sprawa, nie wiemy, jaki będzie jej finał. Nic na ten temat nie wiem, bo nie możemy o tym wiedzieć. Pan poseł formułował oczekiwania wobec kierownictwa klubu, żeby tę sprawę omawiać. Niestety politycy nie mogą ingerować w niezależne postępowania – powiedziała Czerwińska.

Jeśli chodzi o panią poseł Janowską, to wydaje mi się, że doszło do nieporozumienia i będziemy się starali to wyjaśnić. Wydaje się, że pani Janowska została wprowadzona w błąd i będziemy to wyjaśniać – podkreśliła rzeczniczka PiS.

źródło: RadioZet.pl/PAP

 

Zobacz również: