Wielkopolskie: egzamin ósmoklasisty

Już po maturach – i po aferze związanej z wyciekami odpowiedzi. Teraz weszliśmy w fazę egzaminów ósmoklasistów. I jak się okazuje i tym razem nie obeszło się też bez zamieszanie. W Wielkopolskiej szkole miejscowa policja dostała zgłoszenie o alarmie bombowym.

Co ciekawe to nie jest pierwszy raz, kiedy ktoś wykorzystał ten sam sposób do wprowadzenia zamieszania. Do takich sytuacji dochodziło nawet w czasie tegorocznych matur, jednak te wiadomości medialne często zanikały w gąszczu innych informacji.

Tymczasem policja w Ostrzeszowie prowadzi już postępowanie w tej sprawie. Mają oni na celu wyjaśnienie, kto stoi za próbami zakłócenia właśnie zaczynających się egzaminów ósmoklasistów.

Wielkopolska: alarm bombowy podczas egzaminów

Do zdarzenia doszło wczoraj 25 maja. Do pięciu szkół południowej wielkopolski wpłynęły wiadomości mailowe informujące o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych na terenie placówek. Wszystkie szkoły znajdowały się w powiecie Ostrzeszowskiego: w Marszałkach, Mikstacie, Niedźwiedziu, Siedlikowie i Szklarce Przygodzickiej.

Jako, że takich informacji zignorować nie można, reakcja dyrekcji wszystkich szkół była natychmiastowa. Zawiadomiono o zajściu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze dokonali sprawdzenia obiektów oraz weryfikowali adresy, z których pochodziły wiadomości. Każda placówka otrzymała taką wiadomość z innego adresu. W związku z powyższymi zgłoszeniami nie dokonywano ewakuacji osób przebywających w budynkach – tłumaczyła oficer prasowy KPP Magdalena Hańdziuk.

Źródło: poinformowani.pl/ostrzeszowinfo.pl

ZOBACZ TEŻ:

  1. Szalony rajd karetką ulicami polskiego miasta. Szczęśliwy finał policyjnego pościgu
  2. Uważajcie na siebie. IMGW wydało ostrzeżenia aż dla sześciu województw
  3. Tegoroczne lato będzie inne, niż to, do którego się przyzwyczailiśmy. Ekspert IMGW o prognozach

Zobacz również: