Jarosław Kaczyński
źródło: TVP Info (Youtube)

Nie jest żadną tajemnicą, że Prawo i Sprawiedliwość rozgląda się za możliwością poszerzenia większości parlamentarnej. Tak, aby nieco uniezależnić się od swoich dotychczasowych koalicjantów. Jednym z wariantów ma być Paweł Kukiz, a Jarosław Kaczyński potwierdził taki scenariusz w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”. Z ust Kaczyńskiego w kierunku Kukiza padły znamienne słowa.

Jarosław Kaczyński kusi Pawła Kukiza. Po tych słowahc nie ma już wątpliwości

„Mam nadzieję, że są sprawy, w których możemy współdziałać. Pytanie zasadnicze dotyczy tego, czy będzie chciał pracować w ramach stabilnego porozumienia politycznego.” – przyznał Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”, pytany, o możliwość współpracy Prawa i Sprawiedliwości z Pawłem Kukizem. To jednak nie wszystko.

„Osobiście bardzo go polubiłem. Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam. Tym już całkowicie pozyskał moją sympatię.” – wyjawił Jarosław Kaczyński dopytywany dalej o Pawła Kukiza. Z pewnością takie miłe słowa nie są przypadkiem i większość internautów odbiera je, jako wyraźne kuszenie Pawła Kukiza, aby poszedł ramię w ramię ze Zjednoczoną Prawicą.

W trakcie wywiadu z Kaczyńskim poruszono także ewentualną możliwość głębszej współpracy z Lewicą. Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości przytoczono przecież wspólne głosowanie PiS i Lewicy nad Krajowym Planem Odbudowy. Kaczyński nie widzi jednak pola do szerszej współpracy i powiedział to wprost. „Tak, stało się coś ważnego, doceniam to, ale jesteśmy jednak z antypodów politycznych i musimy to brać pod uwagę.” – czytamy.

źródło: RMF24, wPolityce, Sieci

  1. Potrójna mutacja. Dziwny wariant koronawirusa odkryty w Wielkiej Brytanii. Co ze szczepionkami?
  2. Część osób nie otrzyma 14. emerytury i 500 plus? Co planuje Prawo i Sprawiedliwość?
  3. Tegoroczne lato będzie inne, niż to, do którego się przyzwyczailiśmy. Ekspert IMGW o prognozach

Zobacz również: