PiS
na zdjęciu Krzysztof Sobolewski, Prawo i Sprawiedliwość, fot. Youtube

Wczorajsze głosowanie nad ustawą ws. ratyfikacji zasobów własnych UE wzbudziło wiele emocji. Nie tylko ze względu na okazałe zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości do spółki z Lewica i Koalicją Polską i też nie tylko ze względu na sprzeciw ze strony Platformy Obywatelskiej. Jeszcze gorętsza atmosfera wydaje się, że jest w Prawie i Sprawiedliwości, gdzie pomimo ogromnego zwycięstwa pozostał niesmak. O ile wiadome było, że Solidarna Polska nie poprze swojego koalicjanta, to pewnym zaskoczeniem jest trzech posłów Prawa i Sprawiedliwości, których zagłosowało przeciwko linii partyjnej. Wygląda na to, że czekają ich surowe konsekwencje.

Sobolewski mówi o konsekwencjach dla posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy wyłamali się podczas głosowania

Wczoraj w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej byliśmy świadkami niezwykle burzliwego dnia. Ostatecznie jednak Prawo i Sprawiedliwość pomimo sprzeciwu swojego koalicjanta Solidarnej Polski przegłosowało ustawę ws. ratyfikacji zasobów własnych UE. 290 głosów do spółki z Lewicą, Koalicją Polską i kilkoma posłami z innych ugrupowań pozwoliło PiS-owi odnieść okazałe zwycięstwo. Okazuje się jednak, że z głosowania wyłamało się kilku posłów… Prawa i Sprawiedliwości. Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski nie zostawił na nich suchej nitki.

„Na pewno będą konsekwencje – zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe – dla trojga posłów PiS, którzy głosowali przeciw ustawie ws. ratyfikacji zasobów własnych UE.” – wyznał Sobolewski na łamach RMF FM. Przyznał też, jakich konsekwencji można się spodziewać.

„To już decyzja szefa klubu i rzecznika dyscypliny w klubie PiS. Na pewno będą konsekwencje, i o tym mogę zapewnić, krótkoterminowe i długoterminowe.” – zapewnia Krzysztof Sobolewski.

Jak wiadomo, większość Prawa i Sprawiedliwości w sejmowych ławach jest krucha. Zwłaszcza, kiedy spojrzymy na zgrzyty, które raz po raz pojawiają się pomiędzy PiS-em, a Porozumieniem czy tak jak teraz, pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, a Solidarną Polską. Ewentualnie wyrzucenie trzech posłów może spowodować, że rząd zawiśnie na włosku. Dlatego ciężko na ten moment spekulować, co zrobi klub Prawa i Sprawiedliwości. Wydaje się, że sam znalazł się pomiędzy młotem, a kowadłem, a ze słów o wyciąganiu konsekwencji trudno będzie się wycofać.

źródło: PAP, wPolityce.pl, RMF FM

  1. Kobieta zabiła swoją córkę. Zrobiła to z zimną krwią? Śledczy ustalają szczegóły
  2. Trudna sytuacja Polaków mieszkających na Islandii. Ksenofobiczne ataki i prześladowania zmusiły islandzki rząd do interwencji
  3. Bronisław Komorowski powraca do polityki? Zaskakujące rewelacje prasy

Zobacz również: