foto: Twitter/@taegishrine

Meksyk: doszło do zawalenie wiaduktu kolejowego. Lokalne władze podają o rannych i ofiarach śmiertelnych. Jak do tej pory wiadomo o 15 osobach, które zginęły w wyniku katastrofy. Prace na miejscu jednak jeszcze trwają, a więc liczba ta może się zmienić. W sieci pojawił się ogrom zdjęć i filmów z miejsca zdarzenia.

Mowa o co najmniej 70 rannych i 15 zmarłych. Do zawalenia części wiaduktu metra doszło w poniedziałek w nocy w stolicy Meksyku. W wyniku zawalenia na drogę i jadące pod wiaduktem samochody spadły wagony. O całej szczegółach tragedii informują lokalne władze.

[irp]

Meksyk: zawalił się około 10-letni wiadukt kolejowy

Do tragedii doszło około godz. 22.20 czasu lokalnego. Między stacjami Olivos i Tezonco w południowej części stolicy zawaliła się część wiaduktu kolejowego. Burmistrz Meksyku Claudia Sheinbaum podała do informacji publicznej wiadomość na temat ofiar zdarzenia. Dodała, że w trakcie akcji ratunkowej wyciągano spod gruzów samochód, który utknął w wyniku zawalenia wiaduktu.

Jak podaje agencja EFE wiadukt zbudowano za czasów kadencji obecnego szefa MSZ Marcelo Ebrarda jako burmistrza Meksyku w latach 2006-2012. Z kolei jak podaje agencja Associated Press budowie linii 12 metra towarzyszyły wówczas skargi i oskarżenia o nieprawidłowościach. Dodajmy, że meksykańskie metro jest też jednym z najczęściej używanych na świecie. Codziennie podróżuje nim około 6 mln mieszkańców.

https://twitter.com/taegishrine/status/1389444035945848839?s=20

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter

[irp]

Zobacz również: