wybuch gazu

Koronawirus od ponad roku sieje spustoszenie na całym świecie. Tymczasem, ciągle pojawiają się, osoby, które swoim nieodpowiedzialnym, a czasem wręcz skandalicznym zachowaniem pogarszają i tak trudną sytuację. Właśnie okazało się, że w jednym z polskich miast wstrzymano testy na obecność COVID-19. Wszystko z powodu zniszczenia punktu testowego. 

Nieznani sprawcy zdewastowali punkt pobierania wymazów

Niewątpliwie najnowsze dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia świadczą o tym, iż sytuacja w naszym kraju powoli stabilizuje się. Wg raportu zakażeń koronawirusem w Polsce od początku pandemii tj. 4 marca 2020 r. odnotowano 2 762 323 zakażeń. Natomiast z powodu COVID-19 zmarło ponad 65 tysięcy osób. To tak, jakby z mapy naszego kraju zniknęło średniej wielkości miasto.

Niestety, są osoby, do których zupełnie nie dociera to, co w tej chwili się dzieje. Nie dość, że nie pomagają, to jeszcze przeszkadzają w działaniach mających na celu ustabilizowanie sytuacji. Do takiego skandalicznego wydarzenia doszło właśnie na zachodzie Polski. Nieznani sprawcy zniszczyli punkt, w którym testuje się osoby z podejrzeniem COVID-19.

Warto dodać, iż incydent miał miejsce w Słubicach. Co ciekawe, informacje przekazał do mediów właściciel zdewastowanego punktu pobierania wymazów. „Działamy od czterech tygodni, a wczoraj postawiliśmy nowy namiot. Kosztował 6800 złotych, dziś w nocy go zniszczono. Pocięto też bannery.” –  tłumaczył mężczyzna.

Oczywiście na miejscu zjawiła się policja. Organy ścigania niemalże natychmiast rozpoczęły dochodzenie w sprawie aktu wandalizmu. Póki co, nie ustalono tożsamości wandali. „Zawiadomienie w tej sprawie przyjęliśmy w niedzielę, natomiast do zniszczenia mienia doszło w nocy, z soboty na niedzielę. Sprawcy pocięli namiot i uszkodzili bannery reklamowe. Na tę chwilę prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia, kto dokonał tego zniszczenia.” – poinformowała rzeczniczka słubickiej policji Magdalena Jankowska.

Z powodu dewastacji, funkcjonowanie punktu testowego na COVID-19 zostało wstrzymane. Nie jest to dobra informacja, zważywszy, iż właśnie w tym miejscu pobierano wymazy przede wszystkim od osób, które wyjeżdżały za granicę. Niewątpliwie wynika to z położenia Słubic. Miasto znajduje się bowiem tuż przy granicy z Niemcami. Póki co, nie wiadomo, kiedy punkt wznowi swoją działalność.

Źródło: TVN24, wp.pl, gov.pl

  1. Ostra reakcja Morawieckiego w sprawie działań Rosji. Dzisiaj nadzwyczajne spotkanie
  2. Dr Grzesiowski wyjaśnia przeciwników szczepień. Mocny komentarz eksperta
  3. Pożar w szpitalu covidowym. Są ofiary i ranni. Trwa wyjaśnianie przyczyn

Zobacz również: