Już od wyborów prezydenckich z ubiegłego roku, ale i przed nimi napięcie pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim było zauważalne. Wybory 2020 spotęgowały ten spór, również wśród zwolenników jednego i drugiego. Okazuje się, że okazji to ponownego wznowienia sporu nie brakuje. Tak się stało tym razem za pośrednictwem Twittera.

Dyskusja rozpoczęła się od niedawnego wydarzenia, w którym uczestniczył Rafał Trzaskowski. A dotyczyło uroczystości rozdania medali za długoletni staż w związkach dla poszczególnych par. Taki medal dostają małżeństwa, które pozostają w związku więcej niż 50 lat.

Podczas uroczystości nie był obecny prezydent Andrzej Duda, choć medale te są wręczane w jego imieniu. Wydarzenie ze względu na obostrzenia pandemiczne odbyło się w bardzo okrojonym gronie, tym bardziej, że były plany, aby je odwołać.

Rafał Trzaskowski skrytykowany na Twitterze za brak wzmianki o prezydencie

Kancelaria Prezydencka w skrócie mówiąc poczuła się dotknięta brakiem wzmianki w twitt’cie Rafała Trzaskowskiego na temat głowy państwa. Prezydent Warszawy dostał tę informację w postaci komentarza pod wpisem m.in. rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

„Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym! Jest moc. Niemniej trochę dziwne, ale zapomniał Pan dodać że te wręczane przez Pana medale zostały nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę” – czytaliśmy w komentarzu Spychalskiego.

Pod postem zrobiło się jeszcze huczniej pod postem Rafała Trzaskowskiego. Wypowiedział się krótko również Sylwester Tułajew z Prawa i Sprawiedliwości.

„Zapomniał Pan – Medal nadane przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę” – napisał, przy okazji oznaczając również samego prezydenta Dudę.

Dodatkowo sprawę skomentowała też druga strona barykady, bowiem pojawił się także komentarz rzeczniczki prasowej ratusza Monika Beuth-Lutyk. Jednak już nie za pośrednictwem komentarzy w sieci.

„Zamiast zwracać uwagę na to, jak fantastyczne są to osoby i jakimi ciekawymi doświadczeniami mogą się z nami podzielić, koncentruje się na wymianie tłitów” – skwitowała.

https://twitter.com/trzaskowski_/status/1384504228928962560?s=20

Zobacz również: