zabójstwo

USA, Waszyngton: 12-letniego chłopca oskarżono o zabójstwo pierwszego stopnia. Ten miał śmiertelnie postrzelić rok starszego od siebie chłopca. Do zdarzenia doszło w sobotę w późnych godzinach wieczornych czasu lokalnego.

Policja w Waszyngtonie poinformowała o okolicznościach zdarzenia. 12-latek, jako nieletniego, oskarżono o zastrzelenie i zabicie 13-letniego króla Douglasa w hrabstwie Prince George w stanie Maryland – tłumaczył Departament Policji Hrabstwa Księcia Jerzego w poniedziałek.

[irp]

Waszyngton: tragedia z udziałem nastolatków

Około godziny 22:15 policja hrabstwa Prince George dostała wezwanie do centrum handlowego Ritchie Station Marketplace w Forestville w stanie Maryland, położonym tuż przy obwodnicy.. Powiadomiono tłumie młodych ludzi i jednym rannym. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce odnaleźli rannego chłopaka. Jak się później okazało znaleziony przez policję postrzelony nastolatek to Król Douglas z Upper Marlboro. Chłopak zmarł na miejscu.

Nie był on jednak jedyną ofiarą. Był również chłopak z ranami kłutymi, prawdopodobnie od noża. Natychmiast trafił on do szpiatala. Jak wynika z doniesień nbcwashington.com został już zwolniony do domu.

Wstępne śledztwo ujawniło, że strzelanina i pchnięcie nożem były wynikiem sporu między dwiema grupami nieletnich w centrum handlowym – poinformowała policja w poniedziałkowym oświadczeniu.

Co więcej policja uważa, że do zdarzenia nie doszło przez przypadek, a było to planowane. Trwają prace policji nad zidentyfikacją i aresztowaniem podejrzanego, który dźgnął ofiarę, która przeżyła. Jeśli chodzi o chłopaka, który zastrzelił Kinga postawiono już mu zarzuty morderstwa pierwszego stopnia. 12-lateka aresztowano. Jego nazwiska nie ujawniono.

W poniedziałek mieszkańcy stolicy zebrali się na czuwanie w intencji rodziny zmarłego chłopca.

źródło: nbcwashington.com, poinformowani.pl

[irp]

Zobacz również: