Władysław Kosiniak-Kamysz
PAP/Waldemar Deska

Jak informuje portal Fakt.pl Władysław Kosiniak-Kamysz odchodzi z polityki. Przerwa ma być jednak chwilowa. Decyzja ta jest związana z wykształceniem prezesa PSL-u, a mianowicie medycyną. A całej sprawie poinformowała zona polityka Paulina Kosiniak-Kamysz.

Jak wskazuje Paulina Kosiniak-Kamysz poseł, a zasadniczo też lekarz z wykształcenia od ponad 2 tygodni pracuje w ramach wolontariatu w krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla. Jak powiedziała w wywiadzie miała to być ich wspólna decyzja.

„Na jego decyzję wpłynęła obecna sytuacja epidemiczna. Mąż kocha ludzi, jest lekarzem i nie mógł pozostać obojętny na to, co się teraz dzieje. Wszystkie polityczne aktywności zeszły na drugi plan” – powiedziała w rozmowie z Faktem żona Kosiniaka-Kamysza.

Władysław Kosiniak-Kamysz ma pełnić dyżury codziennie. Wedle informacji przekazanych przez dziennik współpracuje on ze szpitalnym Oddziałem Ratunkowych, a także zajmuje się pacjentami covidowymi.

Na jak długo Władysław Kosiniak-Kamysz znika z polityki?

Paulina Kosiniak-Kamysz nie potrafi ocenić na jak długo polityk przeszedł do szeregów szpitala. Tłumaczy, iż zależy od od różnych czynników, a przede wszystkim od tych związanych z nasilaniem się pandemii.

„To zależy jak będzie się rozwijać sytuacja i jak będzie z dostępnością lekarzy. Nawet jak nie praktykował, udzielał porad lekarskich praktycznie codziennie. (…) Zobaczymy jak będzie dalej. W tej chwili nie ma chyba w Polsce rodziny, której Covid by nie dotknął” – stwierdziła.

Z samym politykiem dziennikarzom Faktu nie udało się porozmawiać. Wiadomo jednak, że to nie jest pierwszy raz, kiedy Władysław Kosiniak-Kamysz podjął pracę w szpitalu. Ostatni raz był w 2016 roku podczas Światowych Dni Młodzieży. Wówczas również pracował na krakowskim oddziale szpitalnym.

źródło: RMF FM

Zobacz również: