Czeski miliarder zginał w katastrofie helikoptera.

Światowe media rozpisują się o katastrofie helikoptera na Alasce. Na pokładzie znajdował się m.in. Petr Kellner – najbogatszy człowiek w Czechach według listy miliarderów magazynu Forbes, co przekazuje The New York Times.

Pięć osób, w tym Kellner, zginęło podczas katastrofy śmigłowca. Wyjazd miał charakter rekreacyjny, bowiem jak przekazuje NYT jego celem miała być wycieczka na narty. Helikopter rozbił się w pobliżu lodowca Knik na Alasce w minioną sobotę.

O całym zdarzeniu poinformowała jako pierwsza loża, która wyczarterowała śmigłowiec Airbus AS350 B3. Prócz 56-letnie miliardera zginął również gość schroniska Benjaminem Larochaixem, a także dwóch przewodników Gregory Harms i Sean McMannany oraz pilot Zach Russel.

Zagraniczne media donoszą, iż do katastrofy doszło 27 marca na Alasce (USA) około 80 km od Anchorage. Ratownicy o tym, że śmigłowiec nie wrócił z wycieczki zostali poinformowani około godz. 22.00. National Transportation Safety Board przeprowadzi dochodzenie w celu ustalenia, co spowodowało katastrofę.

Informacja o katastrofie pojawiła się również m.in. na twitterowym profilu jednego z czeskich dziennikarzy Filipa Horky.

[irp]

Najbogatszy człowiek Czech Petr Kellner nie żyje

Majątek Petra Kellner według listy najbogatszych ludzi Forbesa wyceniono na ponad 17,5 miliarda dolarów, co w przeliczeniu daje niemal 70 miliardów złotych. Od lat 90. był czołową postacią świata biznesu Czech.

Petr Kellner jest założycielem grupy PPF – spółki inwestycyjnej, na której się dorobił właśnie na początku lat 90. Wówczas jego inwestycja była częścią programu prywatyzacji setek państwowych firm. Grupa PPF rozwijała się na kilku płaszczyznach, a m.in. w ubezpieczeniach, biotechnologii czy produkcji medialnej.

Petr Kellner

źródło: NYT.com, Twitter, popularne.pl

 

Zobacz również: