policja rzecznik kgp
Mariusz Ciarka, rzecznik KGP, fot. TVP Info

Wszyscy jak na szpilkach wyczekujemy dzisiejszej konferencji Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego, na której zaprezentowane zostaną nowe obostrzenia na Święta Wielkanocne. Jakie zakazy zostaną wprowadzone? Do nieoficjalnych informacji dotarli dziennikarze Onetu. Wśród nich pojawia się też opcja, że rząd wprowadzi, podobnie, jak podczas Świąt Bożego Narodzenia, limit gości przy świątecznym stole. Czy policja otrzyma specjalne uprawnienia i będzie mogła zapukać do domu podczas śniadania wielkanocnego, aby zliczyć liczbę osób? A jeżeli limit zostanie przekroczony, to nałożyć także mandat?

Rzecznik Komendy Głównej Policji mówi o kontrolach w Wielkanoc

„Rzecznik komendanta głównego policji, inspektor Mariusz Ciarka, skomentował doniesienia o możliwości przeprowadzania kontroli w domach Polaków w trakcie tegorocznej Wielkanocy. Podczas świąt mają obowiązywać obecne limity dotyczące organizacji spotkań, a politycy od kilku dni apelują, by unikać wizyt rodzinnych.” – czytamy na łamach portalu Pikio. Co takiego powiedział rzecznik KGP?

Insp. Ciarka przyznał, że choć policja nie planuje dodatkowych kontroli w domach obywateli, to jednak mundurowi będą musieli reagować na każde doniesienie o przekroczonym limicie osób czy też łamaniu obostrzeń. „Nie robiliśmy tego w święta Bożego Narodzenia i nie będziemy robić tego teraz. Natomiast w przypadku zgłoszeń trzeba liczyć się z tym, że policjanci muszą reagować.” – wyjawił.

Policjant zapewnia także, że obiektem ewentualnych kontroli będą nie tylko domy, ale też kościoły czy miejsca publiczne, w których spożywa się alkohol i gromadzą się ludzie. Wszystkie te sytuacje sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa, kiedy obostrzenia są łamane. „Jeśli otrzymamy informacje, że są łamane przepisy w kościołach, to nie będziemy stosować taryfy ulgowej. (…) W takiej sytuacji nie ma dla nas znaczenia, czy chodzi o księdza, czy inną osobę.” – przyznaje rzecznik KGP, insp. Ciarka.

źródło: Pikio

  1. Marta Manowska wyleci z TVP? W sieci aż roi się od plotek. Chodzi o jej wypowiedź
  2. Lockdown także w wakacje? Ekspert nie ma najmniejszych wątpliwości
  3. Co Polacy sądzą o AstraZeneca? Przeprowadzono badanie, dało zaskakujące wyniki

Zobacz również: