Szokujące odkrycie w piaskownicy.

Funkcjonariusze łódzkiej policji mięli owocny początek tygodniu. Policyjny pies wyczuł narkotyki w piaskownicy. Substancji odurzających było około 1,5 kilograma.

Wydział Kryminalny sieradzkiej komendy dokonał dość wstrząsającego odkrycia. Policyjny pies wyczuł narkotyki na terenie posesji jednego z mieszkańców Sieradza. Jak się okazuje 1,5 kilograma marihuany kryło się zakopane w dziecięcej piaskownicy.
37-letniego mężczyznę już zatrzymano w charakterze podejrzanego. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych na terenie województwa Łódzkiego. Mężczyzna jest podejrzany o nielegalny handel narkotykami. Miejscowa komenda informuje jednak, iż 37-latek już od dłuższego czasu był obserwowany w związku z podejrzeniem o prowadzenie nielegalnego biznesu.

Narkotyki w piaskownicy wykrył pies policyjny

Z relacji wynika, iż policjanci weszli na posesję podejrzanego z psem policyjnym. Przede wszystkim jest to jego zasługa, jeśli chodzi o odnalezienie narkotyków. Co ciekawe świeżo wyszkolony owczarek niemiecki podczas poniedziałkowej akcji miał swój debiutancki sukces.

Pies wyczuł również obecność marihuany w innych częściach posesji mężczyzny – m.in. w garażu. Łącznie zabezpieczono 1,5 kilograma marihuany, które mężczyzna miał trzymać w niewielkich beczkach. Co więcej na miejscu zabezpieczono również sprzęt mający służyć dystrybucji substancji oraz kolejne pojemniki i foliowe torebki do przechowywania.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty prokuratury dotyczącej posiadania znacznej ilości narkotyku. Decyzją sądu 37-latek ma spędzić w areszcie najbliższe 3 miesiące. W najgorszym wypadku jednak za przestępstwo tego rodzaju może grozić mężczyźnie nawet do 10 lat więzienia.

https://twitter.com/policja_lodzka/status/1372137060237201410?s=20

[irp]

[irp]

Zobacz również: