Co wiemy o kolejnym lockdownie?

Jak donosi RMF FM nowy plan rządu, może okazać się nieunikniony. Dziennikarz rozgłośni nieoficjalnie ustalił co ustalił Mateusz Morawiecki w sprawie kolejnego lockdownu. Decydujący ma być czwartek.

Z nieoficjalnych doniesień Krzysztofa Berendy wynika, iż decydujący dla całej Polski okazuje się czwartek. Mateusz Morawiecki już zapowiada objęcie restrykcjami całej Polski. Wyznacznikiem ma być ilość zakażeń. Jeśli próg zakażonych koronawirusem osiągnie 25 tysięcy czeka nas zamknięcie całego kraju.

Przypomnijmy, iż w tej chwili restrykcjami na miarę lockdownu objęte są cztery województwa. Warmia i Mazury objęte restrykcjami były jako pierwsze, od minionej soboty także Pomorze oraz od wczoraj Mazowsze oraz Lubuskie.

[irp]

Lockdown według Adama Niedzielskiego

Podczas wczorajszej konferencji prasowej głos zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział on, iż w wspomniany czwartek zapadnie decyzja czy trzeci już lockdown obejmie cały kraj.

Minister również ostrzegł, iż nawet jeśli nie przekroczymy progu 25 tysięcy zachorowań do czwartku lockdown wciąż będzie realny. Niedzielski podkreślił, iż zakażeń przybywa w bardzo szybkim tempie. Jeżeli sytuacja się utrzyma restrykcje będą wprowadzone na terenie całego kraju.

 „Decydując o tym, co będzie się działo w najbliższym czasie, podejmiemy decyzję również o tym, co będzie się działo w czasie Wielkanocy” – dodał również.

Według ustaleń RMF wczoraj zanotowaliśmy ponad 4700 nowych przypadków zakażeń koronawirusem niżeli tydzień temu. Jeśli taka tendencja się utrzyma rząd nie ma zamiaru czekać i wprowadzi lockdown ogólnopolski.

Przypomnijmy, że oznacza to ponowne zamknięcie hoteli, kin czy teatrów, a także basenów. Działać przestaną również galerie handlowe. Jako, że w szkołach do ławek na ten moment powróciły jedynie klasy 1-3, zmieni się jedynie tryb prowadzenia zajęć. Najmłodsi podejmą wówczas naukę w trybie hybrydowym; jednego dnia w szkole i jednego dnia w domu.

źródło: RMF FM

[irp]

Zobacz również: