Ela Zapendowska mówi o "kiepskim wyborze" reprezentanta Polski.

Fala hejtu jaka spadła na Rafała Brzozowskiego po ogłoszeniu jego roli reprezentanta w tegorocznej Eurowizji do drobnych nie należał. Tym razem wypowiedziała się na ten temat Ela Zapendowska, której nie można odmówić autorytetu.

Tegoroczna Eurowizja jest planowana na drugą połowę maja. Dosłownie na dniach poznaliśmy już swojego reprezentanta na europejskim – już 65. – konkursie. Okazał się nim Rafał Brzozowski, od lat będący gwiazdą Telewizji Polskiej. Przypomnijmy, iż muzyk wypił się na polskim rynku sceny muzycznej za sprawą talent show TVP The Voice of Poland.

Co więcej znamy także numer, z którym wokalista wystąpi końcem wiosny na eurowizyjnej scenie. Piosenka nosi tytuł The Ride i – jak można się domyślić – jest w pełni w języku angielskim. Utwór jednak nie do końca przypadł opinii publicznej. Co prawda jest zrobiony pod pewną konwencją, która może się podobać masowej publice. Są jednak pewne aspekty, które sprawiają, iż w gust Polaków nie trafia do końca. Co jednak nie wyklucza, że nie spodoba się zagranicznym słuchaczom.

[irp]

Ela Zapendowska nie przebiera w słowach

Na temat kontrowersyjnego reprezentanta Polski na Eurowizji wypowiedziała się Ela Zapendowska. Wieloletni autorytet muzycznej specjalistki sprawił, iż tym bardziej negatywne głosy co do wystąpienia Brzozowskiego wzrosły. Krytyczka muzyczna wypowiedziała się w tym temacie na łamach „Faktu”.

Zapendowska nie szczędziła słów, choć wciąż zachowała dozę dyplomacji. Jasno dała do zrozumienia, że taki wybór nie zadowala jej samej. „To naprawdę kiepski wybór” – sumowała. Na końcu dodała również, iż jej zdaniem Polska nie ma szans na dostanie się do finału konkursu. Co więcej zaznaczyła, że czeka nas najwyraźniej kolejna rozczarowująca edycja.

„Muzyka, którą reprezentuje Rafał Brzozowski, to po prostu nie jest dobra muzyka. On wygląda na sympatycznego chłopaka, ale nie każdy sympatyczny chłopak powinien śpiewać. Przyznam szczerze, że mało mnie obchodzi jego kariera, ale uważam, że to naprawdę kiepski wybór” – komentuje Zapendowska.

[irp]

Jak to widzi Telewizja Polska?

Na antenie stacji TVP Info pojawiła się rozmowa z jedną z gwiazd Telewizji Polskiej Anną Sporek. Jej zdaniem wybór jest zdecydowanie trafny.

[irp]

Zobacz również: