Mateusz Morawiecki przekazał rodzicom dzieci samochód

Narodziny pierwszych od kilkunastu lat w mieście pięcioraczków to było dość spore wydarzenie dla Poznania. Jak się okazuje nie tylko tam, premier Mateusz Morawiecki uznał, iż jest wydarzenie na skalę, wręcz, krajową. Z tego okazji rodzice maluchów dostali od państwa samochód.

Jak podaje portal popularne.pl narodziny pięcioraczków zdarzają mniej więcej raz na 35 mln urodzeń. W Poznaniu od ostatniej tak licznej ciąży minęło aż 14 lat. Mama urodziła w poznańskim Szpitalu Klinicznym, o czym rozpisywały się lokalne media. Sami rodzice jednak prezent w postaci nowego auta dostali od samego premiera kraju w marcu.

A mowa tu w zasadzie o rodzinie z Gniezna. Parze przyszły na świat 4 dziewczynki – Anastazja, Klara, Laura i Wiktoria oraz 1 chłopiec, który dostał imię Maksymilian. Rodzeństwo przyszło na świat w 29. tygodniu ciąży, a poród trwał jedynie kwadrans. Dzieci do wczoraj przebywały jeszcze w szpitalu. Już w niedzielę powitał je Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ!  Zaskakujące słowa prof. Andrzeja Horbana. "Nie ma szans"

Mateusz Morawiecki podarował rodzicom maluchów samochód

Mateusz Morawiecki przywitał rodzinę ciekawym prezentem, a właściwie prezentami. Samochód bowiem wypełniony był dodatkowo maskotkami, zabawkami dla dzieci. Mama maluchów zaś została obdarowana bukietem kwiatów, które premier przekazał osobiście. Volkswagen Trasporter – o którym mowa – wrócił razem z dumnymi rodzicami oraz maluchami do domu.

Kilkakrotnie łatwiej trafić „szóstkę” w totolotka niż pięcioraczki, to rzadkość nawet w Europie. Tym bardziej ogromne gratulacje dla państwa. To wielki, wspaniały, moment” – mówił Morawiecki podczas krótkiego przemówienia z okazji narodzin czterech nowych Polek i jednego Polaka.

ZOBACZ!  Przez 500 plus kilka tysięcy osób straci pracę? Posłanka Lewicy nie ma wątpliwości

Premier podsumował nietypową wizytę na Twitterze

„(…)Dom pełen dzieci to dom pełen radości, ale pięcioro dzieci to nie tylko więcej szczęścia – to też więcej wysiłku, dlatego pomoc rodzinie to obowiązek państwa polskiego. Mam nadzieję, że to auto ułatwi codzienność” – napisał premier na swoim Twitterze.

ZOBACZ!  Zmarł Alfred Miodowicz. Polityk zasłynął debatą z Lechem Wałęsą

Zobacz również: