Mateusz Morawiecki przekazał rodzicom dzieci samochód

Narodziny pierwszych od kilkunastu lat w mieście pięcioraczków to było dość spore wydarzenie dla Poznania. Jak się okazuje nie tylko tam, premier Mateusz Morawiecki uznał, iż jest wydarzenie na skalę, wręcz, krajową. Z tego okazji rodzice maluchów dostali od państwa samochód.

Jak podaje portal popularne.pl narodziny pięcioraczków zdarzają mniej więcej raz na 35 mln urodzeń. W Poznaniu od ostatniej tak licznej ciąży minęło aż 14 lat. Mama urodziła w poznańskim Szpitalu Klinicznym, o czym rozpisywały się lokalne media. Sami rodzice jednak prezent w postaci nowego auta dostali od samego premiera kraju w marcu.

A mowa tu w zasadzie o rodzinie z Gniezna. Parze przyszły na świat 4 dziewczynki – Anastazja, Klara, Laura i Wiktoria oraz 1 chłopiec, który dostał imię Maksymilian. Rodzeństwo przyszło na świat w 29. tygodniu ciąży, a poród trwał jedynie kwadrans. Dzieci do wczoraj przebywały jeszcze w szpitalu. Już w niedzielę powitał je Mateusz Morawiecki.

[irp]

Mateusz Morawiecki podarował rodzicom maluchów samochód

Mateusz Morawiecki przywitał rodzinę ciekawym prezentem, a właściwie prezentami. Samochód bowiem wypełniony był dodatkowo maskotkami, zabawkami dla dzieci. Mama maluchów zaś została obdarowana bukietem kwiatów, które premier przekazał osobiście. Volkswagen Trasporter – o którym mowa – wrócił razem z dumnymi rodzicami oraz maluchami do domu.

Kilkakrotnie łatwiej trafić „szóstkę” w totolotka niż pięcioraczki, to rzadkość nawet w Europie. Tym bardziej ogromne gratulacje dla państwa. To wielki, wspaniały, moment” – mówił Morawiecki podczas krótkiego przemówienia z okazji narodzin czterech nowych Polek i jednego Polaka.

[irp]

Premier podsumował nietypową wizytę na Twitterze

„(…)Dom pełen dzieci to dom pełen radości, ale pięcioro dzieci to nie tylko więcej szczęścia – to też więcej wysiłku, dlatego pomoc rodzinie to obowiązek państwa polskiego. Mam nadzieję, że to auto ułatwi codzienność” – napisał premier na swoim Twitterze.

[irp]

Zobacz również: