Oto najwięksi chojracy polskich ekspresówek S12 i S17. Co ciekawe okazuje się, że aby się nim stać wcale nie potrzebne są duże prędkości. GDDKiA opublikowało film z monitoringu dróg w sieci.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od czasu do czasu publikuje filmy w sieci z niebezpiecznymi sytuacjami na drogach w sieci. Wielu internautów po prostu śmieje się z niektórych zachowań kierowców – czasem bardzo kreatywnych.

Filmy jednak mają mieć jednak konkretny cel – przestrogę. Aby samemu nie popełniać błędów, ale i to w jaki sposób zachować się wobec kierowców, którzy sami popełniają błędy. W niektórych sytuacjach nie trudno o wypadek.

[irp]

GDDKiA opublikowała film w sieci

Na filmie kilka niebezpiecznych sytuacji na drodze. Największe wrażenie zrobił jednak mężczyzna podróżujący po ekspresówce na rowerze. Z początku jechał pasem postojowym, po czym po chwili namysłu – gdy pas się skończył – wjechał na pas ruchu. Pojawił się również kierowca jadący pod prąd i następnie zawracał. Znalazł się też kierowca tira, który cofał na zjeździe z głównej obwodnicy.

Nagranie pokazują jednak również jak zachowywali się kierowcy, będący świadkami zdarzenia. W znacznej większości zwalniali oni do bezpiecznej prędkości, a także włączali światła awaryjne.

Nagrania pojawiły się wczoraj na oficjalnym kanale GDDKiA w serwisie YouTube. Zestawienie wszystkich nagrań trwa niecałe 3 minuty, a chwilami potrafi przyprawić o dreszcz. Zobaczcie sami poniżej.

[irp]

Zobacz również: