Boliwia: koszmarny wypadek na jednym z uniwersytetów. Barierka nie wytrzymała naporu tłumu. 5 studentów zginęło na miejscu. Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci.

Do tragedii doszło na hiszpańskim Uniwersytecie Publicznym El Alto w Boliwii. Dokładnie w budynku nauk finansowych. Barierka nie wytrzymały naporu tłumu studentów, na skutek czego ludzie wypadli z 4. piętra budynku.
Grupa studentów zebrała się na ciasnym korytarzu. Tłum zebrał się na apel. Jak doniosły media z pietra spadło co najmniej 8 osób. Pięcioro z nich zgięło na miejscu, kolejno dwie już po przewiezieniu do placówki szpitalnej, jedna natomiast przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Całe zdarzenie zostało uwiecznione na nagraniu jednego ze światków. Jeden z kadrów obejmuje wysokość z jakiej spadli ludzie, co przyprawia o dreszcz.

[irp]

Nagranie pojawiło się na Twitterze

Amatorskie nagranie pojawiło się w mediach społecznościowych miejscowych mediów należącego do Canal 4 emitującego na terenie Ameryki Południowej. Wideo ma zaledwie 15 sekundy i ukazuje co się działo dosłownie chwilę wcześniej przed tragedią, a i jak wyglądało samo zdarzenie.

https://twitter.com/noticias4vision/status/1366860229422551046?s=20

[irp]

Boliwia: barierka nie wytrzymała naporu tłumu studentów – jest oświadczenie władz uczelni

Administrator uczelni przekazał, iż wszelkie zgromadzenia na uniwersytecie zostają tymczasowo wstrzymane. Nie wytłumaczył jednak jak mogło dojść do tragicznego incydentu. Zwłaszcza, iż zgromadzenie miało miejsce w czasie pandemii koronawirusa. Lokalna policja już wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Uczelnia ogłosiła 7-dniową żałobę z powodu tragicznego wypadku. Do zdarzenia doszło 2. marca z rana.

źródło: o2.pl

[irp]

Zobacz również: