Protest dziennikarzy trwa. Coraz więcej portali, a także osób, które działają w mediach, np. typu YouTube. Tymczasem jest już jedna z pierwszym odpowiedzi ze strony polityków na ten temat. Politycy podzieleni.

Nie da się ukryć, że jednak na portalach społecznościowych, gdzie teraz większość dyskusji rozsianych po portalach informacyjnych się przeniosła, krzyczą najgłośniej ci przeciw podatkowi. Nie znaczy jednak, ze opozycjoniści nic nie mówią. Mówią, tylko w znacznie mniejszym stopniu i w mniejszej liczbie. Za nich mówią artykuły umieszczone dziś na portalu Telewizji Polskiej.

[irp]

Temat jest zawiły, skomplikowany i  – jak zresztą często – w otoczce grubych nici zarówno z jednej jak i z drugiej strony barykady. A więc może „doradzą coś” obywatelom ludzie polskiej sceny politycznej? Raczej trudno tutaj mówić o rzuceniu nowego światła na sprawę.

Strajk dziennikarzy – scena polityczna komentuje

Przykładów jest tak wiele, że przytoczyć wszystkich się nie da. Strajk wsparło również mnóstwo osób polskiego show biznesu, a także dziennikarzy znajdujących się poza sferą konfliktu. W gąszczu wszystkich tych postów trudno dokopać się poszczególnych. Postanowiliśmy udostępnić te,o których w wciągu ostatnich kilku godzin zrobiło się najgłośniej.

„Dwie rzeczy w życiu obywatela każdego kraju nieuniknione, to śmierć i podatki. Jeśli nakładane są podatki, a takie rozwiązania są przyjęte również w niektórych krajach europejskich, takich jak np. Węgry, Niemcy, to jest i opór. Taki podatek muszą płacić bo jest równość wobec prawa. Nie może być tak, że jedni płacą, inni nie” – mówiła Beata Kempa na wizji TVP.

[irp]

„Dziś niezależne media nie poinformują o żadnej aferze, o żadnym nadużyciu władzy. Ty razem jeszcze w ramach protesty. Ale niedługo to może być polska codzienność. W geście solidarności z wolnymi mediami ten wpis to mój jedyny dzisiejszy komunikat” – czytamy we wpisie Rafała Trzaskowskiego.

„Negatywnie ocenimy sposób działania wielu mediów i firm mających znaczny udział w rynku reklamowym. To jednak żaden powód aby cały sektor medialny wykańczać nowym, pisanym na kolanie podatkiem. Nie ma zgody na zamordyzm rządu PiS” – stwierdził Krzysztof Bosak.

 

Zobacz również: