Papież Franciszek zadecydował o zmianie w kalendarzu kościoła Katolickiego. Będzie one obchodzone pod koniec lipca. Czego będzie dotyczyć? Zdanie co do jego ustanowienia są tradycyjnie podzielone.

„Dziadkowie przypominają nam, że starość jest darem. Są oni ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary” – cytował słowa Franciszka PAP.

„Dziadkowie, stając przed wnukami, będą marzyli, a młodzi, czerpiąc siłę od nich, będą szli naprzód” – sumował papież FRANCISZEK.

[irp]

Papież Franciszek ustanowił nowe święto – internauci odpowiedzieli

Zdania internautów w tym temacie są bardzo podzielone, co fakt faktem, nie powinno nikogo dziwić. Dużą przepaść pomiędzy ludźmi widać najlepiej np. w ostatnich komentarzach czytelników o2.

„Nigdy za wiele takich dni ,można sobie wybrać. Wiele krajów nie posiada takich świąt. Starszym należy się szacunek od wnucząt, a niestety są tacy co tego nie czynią na co dzień, to może przynajmniej od święta. A tak w ogóle to przykre, bo co , bo Papież wyznaczył dzień. Ludzie na każdą wiadomość reagujecie krytyką. Dajcie babciom i dziadkom odrobinę radości u schyłku życia”.

„Najwięcej na temat kościoła wypowiadają się ci, którzy nie chodzą do kościoła lub chodzili do niego bardzo dawno. Najpierw trzeba wrócić do kościoła aby się na jego temat wypowiadać. A najlepiej z dziadkami bo starość nie radość a młodość nie wieczność. A potem jak trwoga to do Boga”.

„W Polsce mamy już dzień babci i dziadka…”

„Wprowadzono święto dziadków i babci bo młodzi nie chodzą do kościoła tylko starsi robią im promocje by się od kościoła nie odwrócili bo kto daje najwięcej na kościół starsi ludzie młodzież ma w dupie kościół ja wierze w pana boga w instytucje kościelna już nie”.

[irp]

[irp]

Zobacz również: