Polsat został zmuszony wejść na drogę sądową. Jad deklarują władze Polsatu jeden z ich widzów naraził spółkę na ponad 600 tys. straty. Jak rozstrzygnęło się to na sali sądowej?

Jak donoszą Wirtualne Media cała sprawa toczy się już od kilku lat, bowiem stacja Polsat swój pozew wobec jednego z widzów skierował już w 2017 roku. Mężczyzna był oskarżony o nielegalne udostępnianie w sieci odcinków poszczególnych seriali stacji Polsat. Mowa tu dokładnie o tj.: „Pierwsza miłość”, „Zdrady” i „Chłopaki do wzięcia”.

Jak wspomnieliśmy zdaniem stacji mężczyzna naraził spółkę na potężne straty finansowe. Mowa nawet o 612 tys. złotych. Taką kwotę oszacowano na podstawie wyświetleń oraz „unikalnych użytkowników strony”.

[irp]

Polsat skierował sprawę do białostockiego sądu

Sprawą zajął się białostocki sąd. Jak się okazuje szybko została ona umorzona, ze względu na dane zebrane przez śledczych. Ci twierdzili, iż nie można stwierdzić czy do przestępstwa faktycznie doszło. Już w czerwcu ubiegłego roku sąd uniewinnił mężczyznę. Mimo tego stacja nie daje a wygraną i wciąż usiłuje dojść swoich praw autorskich.

Pełnomocnik stacji domagał się ponownego rozpatrzenia sprawy w sądzie pierwszej instancji. Sąd okręgowy w Białymstoku wydał jednak już we wtorek prawomocny wyrok, tym samym ostatecznie uniewinniając ostatecznie mężczyznę.

Uzasadnienie sądowe ponownie opierało się na tym samym argumencie; w trakcie procesu śledczy nie znaleźli jednoznacznych dowodów na winę oskarżonego. Co prawda przyznano, iż oskarżony zarejestrował domenę, która dawała dostęp do odcinków poszczególnych programów Polsatu, o których wspomnieliśmy wyżej. Jednak nie da się udowodnić, iż we wskazanych przez stację Polsat latach mężczyzna zarządzał domeną i czerpał z niej korzyści finansowe.

[irp]

[irp]

Zobacz również: