Sławomir Nowak z nowymi zarzutami

Na tapetę wraca głośna sprawa Sławomira N. Według informacji przekazanych przez TVP Info, bazujących na doniesieniach z Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie byłego ministra zatrzymano kolejne trzy osoby. Wśród nich ma być… syn posła Platformy Obywatelskiej.

Nowe ustalenia CBA w sprawie Sławomira N.

Centralne Biuro Antykorupcyjne wciąż prowadzi postępowanie w sprawie Sławomira N. Byłego ministra transportu w rządzie Platformy Obywatelskiej. Właśnie poinformowano o zatrzymaniu trzech kolejnych osób.

Na tej liście znajdują się: Łukasz Z., Grzegorz W. oraz Paweł G. Pierwszy z nich to były prezes zarządu jednej z warszawskich spółek, w której udziałowcem jest Sławomir N. Grzegorz W. to z kolei przedsiębiorca prowadzący firmę świadczącą usługi w sektorze bezpieczeństwa biznesu dla firm i korporacji, a ostatni z nich – Paweł G. według doniesień TVP Info, jest synem Aleksandra Grada, znanego polityka Platformy Obywatelskiej.

Aleksander Grad w latach 2007-2011 był ministrem Skarbu Państwa. Przez cztery kadencje zasiadał też w łamach sejmowych.

Paweł G. został już wypuszczony na wolność za poręczeniem majątkowym. „Wobec Pawła G. zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. G. musi w ciągu tygodnia wpłacić milion zł poręczenia” – przekazała Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE: Jakimowicz i Ogórek zdumieli widzów. Wszystko poszło na żywo w TVP Info

„Syn byłego ministra skarbu Aleksandra Grada ma zakaz kontaktowania się ze współpodejrzanymi w sprawie. Ma też zakaz opuszczania kraju i dozór policji” – przekazuje TVP Info, cytując słowa rzecznik warszawskiej prokuratury.

Przypomnijmy, że Sławomir N. usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępcza. Były minister transportu jest podejrzewany o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie. W aktach pojawiają się także zarzuty o pranie pieniędzy

źródło: TVP Info

ZOBACZ TAKŻE: Spełnia się czarny sen Kaczyńskiego. Dramatyczne wyniki sondażu

Zobacz również: