Zbigniew Ziobro

Konflikt Zbigniewa Ziobro i Mateusza Morawieckiego w sprawie budżetu unijnego poszedł już w niepamięć opinii publicznej. Jednak Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny w jednym, wciąż prawdopodobnie nie może spać przez wydarzenia, które rozegrały się przed wieloma tygodniami. Znów to roztrząsa. Tym razem na łamach „Naszego Dziennika”.

Zbigniew Ziobro w mocnych słowach o praworządności

Wywiad ukazał się na łamach „Naszego Dziennika” i widać, że wypowiedzi przytoczone w nim są bardzo ważne dla Ministra Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro postanowił opublikować fragmenty a także zdjęcie gazety na swoich mediach społecznościowych.

„Biurokratom brukselskim czy Berlinowi nie chodzi w najmniejszym stopniu o praworządność. Ich planem jest powolna likwidacja państw suwerennych i budowa państwa federacyjnego” – mówił między innymi Zbigniew Ziobro dla „Naszego Dziennika”.

[irp]

To oczywiście nawiązanie do niedawnej batalii o budżet unijny, gdzie fundusze miały zostać uzależnione od przestrzegania praworządności w poszczególnych państwach.

Zbigniew Ziobro dość szeroko wypowiedział się także o pozostaniu Solidarnej Polski w Zjednoczonej Prawicy. Pomimo tego, że stanowisko jego ugrupowania wyraźnie mija się ze stanowiskiem Prawa i Sprawiedliwości czy nawet Porozumienia Jarosława Gowina.

„Skutkiem opuszczenia koalicji przez Solidarną Polskę byłby zapewne upadek rządu i przedterminowe wybory. Taka decyzja stworzyłaby zatem realną możliwość dojścia do władzy totalnej opozycji, czyli tych, dla których polska suwerenność i niepodległość tak naprawdę niewiele znaczą” – przyznał otwarcie lider Solidarnej Polski, Zbigniew Ziobro.

Co sądzicie o tych słowach Ziobro? Wielu Internautów kpi, że Minister Sprawiedliwości okazał się „miękiszonem”. On sam jednak mówi o sprawach ważnych i ważniejszych. Polska w tej chwili jest celem nadrzędnym.

źródło: Nasz Dziennik, inf. prasowa

[irp]

[irp]

Zobacz również: