Adam Niedzielski
Tomasz Gzell, PAP

Nowy rok wita nas szokującą publikacją Wirtualnej Polski. Portal, powołując się na wywiad Ministra Zdrowia dla „Wprost” pisze, że Adam Niedzielski chce ograniczyć świadczenia medyczne dla osób, które nie zaszczepią się przeciwko koronawirusowi. Dla wielu to szok.

Adam Niedzielski ograniczy świadczenia medyczne dla niezaszczepionych?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przyznał to otwarcie. Powiedział na łamach „Wprost”, że chce podążyć dokładnie tą samą drogą, co pozostałe kraje w Europie. Chodzi o mobilizację społeczeństwa do szczepień. Jak? Poprzez zwiększanie benefitów dla osób zaszczepionych.

Jednocześnie wiąże się to z tym, że po głowie oberwą te osoby, które nie chcą przyjąć szczepionki. „W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych.” – przyznał Adam Niedzielski na łamach „Wprost”, cytowany przez portal Wirtualna Polska.

Minister Zdrowia przyznał, że jeżeli taki scenariusz wjedzie w życie, to oczywiście z wyłączeniem sytuacji nagłych i krytycznych. „Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych” – dodaje w wywiadzie dla „Wprost”.

[irp]

Sam Adam Niedzielski póki co nie zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. Minister Zdrowia nie chce wychodzić przed szereg i czeka na swoją kolejkę. Szef resortu zdrowia przewiduje, że uda mu się zaszczepić prawdopodobnie w okolicach wakacji. „Wtedy temat szczepionek będzie już tak oklepany, że nie będzie popytu na to, żebym występował w towarzystwie igły przed kamerami.” – mówi Niedzielski.

źródło: Wprost, Wirtualna Polska

[irp]

[irp]

Zobacz również: