Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke podczas posiedzenia Sejmu RP

Odkąd Janusz Korwin-Mikke jest w polityce każdy z nas wie, że jego poglądy są mocno, a nawet i skrajnie kontrowersyjnie. JKM nie zmienia ich od lat, konsekwentnie podążając w wyznaczonym przez siebie kierunku. Tym razem jednak wydaje się, że posunął się o kilka kroków za daleko. Internauci są oburzeni po jego wpisie na temat kobiet. Jedna z posłanek składa nawet zawiadomienie do sejmowej Komisji Etyki. Zobacz, co takiego napisał o kobietach Korwin-Mikke.

Mocny wpis Korwin-Mikkego o kobietach

Janusz Korwin-Mikke już nie jeden raz, w kontrowersyjny sposób, poruszał temat kobiet. Mówił między innymi o tym, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn. Teraz jednak posunął się o kilka kroków dalej. Zdaniem wielu osób – w tym posłanki Koalicji Obywatelskiej, Kingi Gajewskiej – zdecydowanie za daleko.

„Normalna kobieta uwypukla cechy kobiece: powiększa biust, ściska talię, uwydatnia biodra i pupę, wydłuża włosy i paznokcie, nawet udaje głupszą, niż jest” – szokuje na swoim Twitterze Janusz Korwin-Mikke.

Okazało się, że JKM miał na celu wbić pstryczek feministkom, bo dalsza część jego wpisu brzmi następująco: „Feministka kobiecości nienawidzi – i jeśli nawet ma jakieś cechy kobiece, to je starannie maskuje. Niektórych się nie da…”.

W Internecie na Janusza Korwin-Mikkego wylała się olbrzymia fala hejtu. Zdecydowana większość Internautów, wśród których dominują kobiety jest oburzona takim zachowaniem Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Jego koleżanka z sejmowej ławy, Kinga Gajewska (Koalicja Obywatelska) założyła nawet zawiadomienie do Komisji Etyki.

„W związku z tymi skandalicznymi słowami składam wniosek do Komisji Etyki o naruszenie art.2 i 6 Uchwały Sejmu, a mianowicie zasady poszanowania godności innych osób i dbałości o dobre imię Sejmu, ale także dobra osobiste kobiet. Cześć i dobre imię osoby to dobro chronione w art.212 KK” – napisała pod wpisem Korwin-Mikkego, Gajewska.

źródło: Twitter

[irp]

[irp]

[irp]

Zobacz również: