Jerzy Owsiak

O tym, że od pewnego czasu TVP nie po drodze z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy wie każdy. Nikt jednak nie spodziewał się, że na antenie „Wiadomości” kolejny raz dojdzie do cenzury. Na skandaliczny, w oczach wielu telewidzów materiał, zareagował także Jerzy Owsiak. Jego wpis bije rekordy popularności.

Jerzy Owsiak odpowiada TVP za materiał opublikowany we „Wiadomościach”

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak, jak miliony Polaków jest zaszokowany tym, co zostało wyemitowane podczas głównego programu informacyjnego Telewizji Polskiej „Wiadomości”.

Podczas materiału nakręconego w Waszyngtonie, ukazującego jak Polonia świętuje Boże Narodzenie, jedna z wypowiadających się kobiet miała na bluzce serduszko WOŚP. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że TVP postanowiła wymazać znak Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po co? Tego nie wie nikt, ale oburzenie jest ogromne.

Takie zachowanie nie spodobało się także Jerzemu Owsiakowi, który odniósł się do całej sytuacji w mocny sposób. Zamieścił zdjęcie w koszulce z zamazanym symbolem WOŚP. To nawiązanie do tego, co puszczono w „Wiadomościach” i podpisem „tego nie da się wymazać. Jerzy Owsiak”. Zobaczcie sami.

[irp]

Po podpisie pod zdjęciem widać, że Jerzy Owsiak jest w szoku po tym, co zrobiła TVP. „Miałem nadzieję, że czas świąt to czas z ciepłymi życzeniami w każdym kierunku, a jednak nie do końca” – pisze lider WOŚP.

„Pani Helenie (to kobieta, która miała na sobie w materiale „Wiadomości” serduszko, które zamazało TVP – dod. red.) wysyłamy komplet naszych pięknych kolorowych koszulek – dzięki, że Pani gra z nami” – zakończył swój wpis Jerzy Owsiak.

Jak widać, TVP wciąż nie po drodze z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jednak takie zachowanie, jak wymazywanie symbolu WOŚP ciężko określić inaczej, niż chwytem poniżej pasa.

[irp]

[irp]

Zobacz również: