wojna na Ukrainie

Część mieszkańców naszego kraju może być zadowolona. Wydane właśnie przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie mówi jasno, że to będą Białe Święta! Meteorolodzy spodziewają się umiarkowanych opadów śniegu, a ten może być groźny zwłaszcza dla podróżujących po drogach. Stąd ostrzeżenie.

IMGW wydaje ostrzeżenie, chodzi o opady śniegu

Wszyscy już od wielu miesięcy zastanawialiśmy się, czy to będą Białe Święta czy znów aura spłata nam figla i nie poczujemy magii świąt. Okazuje się, że część mieszkańców Polski może odetchnąć z ulgą. Wszystko przez najnowszy komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jednocześnie należy zachować wzmożoną czujność, zwłaszcza, jeżeli w czasie Świąt Bożego Narodzenia przemieszczamy się po drogach.

IMGW informuje, że jeszcze podczas trwającego Bożego Narodzenia biało zrobi się na południu naszego kraju. To właśnie tam Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla kilkunastu powiatów. Dotyczy województwa podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

[irp]

Wydane ostrzeżenie ma pierwszy stopień, co oznacza, że spodziewane opady śniegu mogą być niebezpieczne. Pierwszy stopień ostrzeżenia mówi jasno o pojawieniu się okoliczności sprzyjających niebezpiecznym zjawiskom meteorologicznym. W tym przypadku mowa głównie o drogach, na których marznąca śnieżna pokrywa może spowodować, że będzie bardzo ślisko.

Meteorolodzy przewidują umiarkowane opady śniegu. Pokrywa śnieżna może mieć od 15 do 20 centymetrów.

[irp]

[irp]

Zobacz również: