strzelanina

Część mieszkańców naszego kraju może być zadowolona. Wydane właśnie przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenie mówi jasno, że to będą Białe Święta! Meteorolodzy spodziewają się umiarkowanych opadów śniegu, a ten może być groźny zwłaszcza dla podróżujących po drogach. Stąd ostrzeżenie.

IMGW wydaje ostrzeżenie, chodzi o opady śniegu

Wszyscy już od wielu miesięcy zastanawialiśmy się, czy to będą Białe Święta czy znów aura spłata nam figla i nie poczujemy magii świąt. Okazuje się, że część mieszkańców Polski może odetchnąć z ulgą. Wszystko przez najnowszy komunikat Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jednocześnie należy zachować wzmożoną czujność, zwłaszcza, jeżeli w czasie Świąt Bożego Narodzenia przemieszczamy się po drogach.

IMGW informuje, że jeszcze podczas trwającego Bożego Narodzenia biało zrobi się na południu naszego kraju. To właśnie tam Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla kilkunastu powiatów. Dotyczy województwa podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

ZOBACZ!  Szokujące sceny w Nowym Dworze Gdańskim. Nagle kobieta zdjęła ubranie i wskoczyła do rzeki

Wydane ostrzeżenie ma pierwszy stopień, co oznacza, że spodziewane opady śniegu mogą być niebezpieczne. Pierwszy stopień ostrzeżenia mówi jasno o pojawieniu się okoliczności sprzyjających niebezpiecznym zjawiskom meteorologicznym. W tym przypadku mowa głównie o drogach, na których marznąca śnieżna pokrywa może spowodować, że będzie bardzo ślisko.

Meteorolodzy przewidują umiarkowane opady śniegu. Pokrywa śnieżna może mieć od 15 do 20 centymetrów.

ZOBACZ!  Lech Wałęsa szokuje. Kontrowersyjne słowa na temat polskich bohaterów narodowych
ZOBACZ!  Rodzinna tragedia. Brat ruszył z siekierą na brata. Policja bada sprawę