Rafał Ziemkiewicz zagotował się

Rafał Ziemkiewicz znany jest z ostrego języka. Nie boi się mówić tego, co myśli. Doświadczyliśmy tego chociażby przy okazji tzw. „piątki dla zwierząt”, kiedy to publicysta wymierzył najcięższe działa w kierunku Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem znów jest ostro, a Ziemkiewicz kolejny raz atakuje polityczne „elity”.

Rafał Ziemkiewicz ostro o politycznych elitach

Wszyscy doskonale pamiętamy sytuację sprzed wielu tygodni, kiedy Prawo i Sprawiedliwość wbrew społecznym protestom próbowało przeforsować tzw. „piątkę dla zwierząt”. Wówczas Rafał Ziemkiewicz, który do tamtego czasu uważany był za dziennikarza, chodzącego na „smyczy” PiS-u starł się z rządem. W efekcie czego zniknął z anteny TVP Info i programu „W tyle wizji”.

Rafał Ziemkiewicz nie daje jednak o sobie zapomnieć. Wraca w swoim, mocno kontrowersyjnym stylu na Twitterze. Tym razem zaatakował polityczne „elity” i przypomniał sprawę Andrzeja Leppera sprzed lat.

„Śp Lepper był przez te salonowe gnidy szargany jako megacham, bo mówił, że „Balcerowicz musi odejść”. Nie mówił, że ma „wyp***ć”, ani żeby Balcerowicza „J***ć” – tylko, że „musi odejść”. I wszystkie te „inteligencke” k***wy jeździły po nim jak po burej suce. Patrzcie na nie teraz” – pisze na swoich social mediach Rafał Ziemkiewicz.

ZOBACZ!  Andrzej Duda w mocnych słowach o niebezpieczeństwie ze Wschodu. Jest cytowany na całym świecie

Oczywiście ten komentarz publicysty wywołał sporo poruszenia. Posypały się skrajne komentarze, a do sprawy postanowił odnieść się także Łukasz Kohut – eurodeputowany Lewicy.

„Mówi to człowiek, który od 5 lat stał się salonowym PiSmakiem za gruby hajs i sączy nienawiść do wszystkich, którzy nie z partią – tą jedyną. Gańba jak pieron” – pisze Kohut.

Póki co na tę ripostę Rafał Ziemkiewicz nie zareagował. Znając jednak publicystę, możemy spodziewać się kolejnego, mocnego komentarza. Czy uważacie, że to odpowiedni poziom dyskusji politycznej?

ZOBACZ!  Rząd znalazł sposób na abonament RTV. Będą gigantyczne wpływy do budżetu