Ziobro ubiega się o odebranie immunitetu poselskiego dla Joanny Scheuring-Wielgus. Powodem ma być „złośliwe przeszkadzanie publiczne wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażanie uczuć religijnych”. Sprawę zaognia ostatnio stworzona przez portal Wysokie Obcasy okładka z wizerunkiem Matki Boskiej.

Wydaje się, że to ostatni post, który ukazał się m.in. na Instagramie Wysokich Obcasów przelał czarę goryczy dla Ziobry. Zauważmy, że to jest jednak nie pierwszy taki rysunek, który powstał w sieci z symbolem wiary chrześcijańskiej. Niedawne akcje związane z społecznością LGBT wręcz emanowały tego typu ilustracjami. Teraz jest „na czasie” przedstawianie tych postaci czy symboli w kontekście Strajku Kobiet. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus regularnie brała udział w protestach spod znaku czerwonej błyskawicy, co wysunęło ją na celownik.

Będzie pewnie ciszej. Ale BĘDZIE. Będzie nadzieja, że TO się skończy. Że wreszcie będziemy mogli się przytulić – deklarują prowadzący profil na Instagram dziennikarze Wysokich Obcasów.

[irp]

Post został opatrzony również życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a także z okazji nadchodzącego Nowego roku. „Życzymy nam wszystkim Wolnych Świąt. Wolnych od smutku, beznadziei, depresji. Spędźmy je, jak możemy i jak chcemy. Wszystkie opcje dozwolone. Najważniejsze, żeby były zdrowe”- czytamy.

[irp]

Poseł Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet?

„W sposób ewidentny mamy do czynienia z naruszeniem artykułu 96. Kodeksu Karnego, czyli z obrazą uczuć religijnych. (…) To kolejne przekroczenie granicy przez ludzi, którzy naruszają coś, co przez art. 96. Kodeksu Karnego określane jest jako uczucia religijne, co jest bezpośrednio związane z konstytucyjnymi wartościami: wolnością sumienia, wolnością wyznania – tłumaczył Zbigniew Ziobro.

[irp]

Już wczoraj Zbigniew Ziobro zgłosił do marszałek Sejmu wniosek o uchylenie posłance Lewicy immunitetu. Do dyskusji wtrącił się również Marcin Romanowski będący Wiceministrem Sprawiedliwości. Odpowiadając na pytania dziennikarza Polskiego Radia 24 mówił o bezkarności parlamentarzystów.

„Mam nadzieję, że tak. Nie może być tak, że osoby na świeczniku, w tym wypadku parlamentarzyści (…) mogą popełniać przestępstwa czy wykroczenia bezkarnie, chowając się za immunitetem. Mam nadzieję, że sama pani poseł nie będzie się za tym immunitetem ukrywała i sprzeciwiała, żeby ten immunitet uchylić” – tłumaczył.

ŹRÓDŁO: interia.pl, mat. prasowe

Zobacz również: