Rosja

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenie, dotyczące silnych podmuchów wiatru. Ostrzeżenie obowiązuje od wtorku, 22 grudnia, od godziny 7 rano i dotyczy aż trzech województw. 

IMGW ostrzega o silnym wietrze

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia aż dla trzech województw. Chodzi o silny wiatr, który może spowodować straty materialne oraz być zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Alert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązuje od wtorkowego poranka dla trzech województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Podano też poszczególne powiaty, w których spodziewany jest najsilniejszy wiatr.

[irp]

W przypadku województwa podkarpackiego ostrzeżenie meteorologiczne dotyczy powiatów: bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, krośnieńskiego i jasielskiego. Jeśli chodzi o województwo małopolskie, to IMGW wydało alert dla powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, tatrzańskiego i suskiego. Z kolei w województwie śląskim ostrzeżenia będą obowiązywać w powiatach: żywieckim, cieszyńskim, bielskim, pszczyńskim, rybnickim, wodzisławskim, raciborskim i jastrzębskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewa się na wyżej wymienionych obszarach silnego wiatru, osiągającego prędkość od 35 do 50 kilometrów na godzinę, a w porywach nawet 75 kilometrów na godzinę. Wiatr będzie wiał z południa oraz południowego zachodu.

Warto zabezpieczyć wszelkie mienie i nie opuszczać domów, jeżeli nie jest to konieczne. Jak już wspomnieliśmy, ostrzeżenie pierwszego stopnia w hierarchii Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznacza warunki, sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty w mieniu, a także być zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzkiego.

źródło: TVP Info, IMGW

[irp]

[irp]

Zobacz również: