Robert Lewandowski – tak jak wszyscy podejrzewali – ogłoszony Najlepszym Piłkarzem Świata według głosowania FIFA. Dodatkowo piłkarz pochwalił się statuetką w mediach społecznościowych. Polacy mogą być dumni, bowiem Lewy dosłownie zdominował głosowanie.

Plebiscyt okazał się sporym zaskoczeniem, jeśli chodzi o oddane głosy. Wygrana Lewego choć jest wspaniałą informacją, to nie była taką niespodzianką. Na Polaka stawiało wielu. Między innymi też po ostatnim meczu Bayern Monachium – Vfl Wolfsburg. Znalazło się jednak kilku, którzy na Lewego nie zagłosowali. Mimo to nie przeszkodziło to mu, aby zdobyć statuetkę.

[irp]

Bardzo dziękuję za tę nagrodę, to niesamowity zaszczyt odebrać ją tego wieczoru.🙏🏆Jako młody chłopak zawsze inspirował mnie Thierry Henry. Podziwiałem go, jego styl gry, błyskotliwość techniczną, świetne gole, cele i sukcesy, które osiągał na poziomie indywidualnym, dla swoich klubów i swojego kraju. Marzyłem o osiągnięciu tego poziomu. Jako zawodowy piłkarz miałem szczęście, że mogłem na własne oczy zobaczyć osiągnięcia dwóch największych piłkarzy ostatniej dekady Cristiano Ronaldo i Lionela Messi – pisał Lewy w podziękowaniach na Instagramie.

Sukcesem Lewego pochwaliła się sieci także jego żona Anna Lewandowska. Ponadto jak widzieliśmy w jej relacji na żywo podczas ogłoszenia zwycięzcy ta wręcz oszalała z radości. Co więcej wszystko się nagrało. Jako, że relacja znika po 24 godzinach, ciekawym reakcji Lewandowskiej radzimy się pośpieszyć. Wydać, że pęka z dumy!

https://www.instagram.com/p/CI6dLaghtHa/?utm_source=ig_web_copy_link

Robert Lewandowski zdominował głosowanie

Największymi rywalami Polaka w tym konkursie byli Cristiano Ronaldo oraz Lionel Messi. Obaj piłkarze w swoim zestawieniu głosowali dość podobnie. Zarówno u reprezentanta Argentyny jak i reprezentanta Portugalii znaleźli się Robert Lewandowski oraz Kylian Mbappe. Z tym, że u Ronaldo Lewy uplasował się na 1. miejscu, u Messiego zaś na 3. Warto dodać, że Cristiano Ronaldo umieścił w swoim zestawieniu także Messiego – na 2. miejscu.

[irp]

Zasady głosowania opierały się jak wspomnieliśmy na wyznaczeniu trzech miejsc. Zawodnik, który pojawił się w danym zestawieniu na 1. miejscu zdobył 5 punktów. Za 2. z kolei otrzymywał 3 punkty, zaś za 3. jeden punkt. W rezultacie zdecydowana większość głosujących podarowała znamienne 5 punktów naszemu reprezentantowi. Warto dodać też, że Lewy był jedynym zawodnikiem z tak dużą ilością zdobytych pierwszych miejsc. Co więcej jedynie pięciu przedstawicieli w ogóle nie umieściło go w swoim rankingu.

Kto na kogo głosował?

Argentyna:
Lionel Messi: 1. Neymar, 2. Mbappe, 3. Lewandowski
Lionel Scaloni: 1. Mane, 2. Messi, 3. Neymar

Brazylia:
Thiago Silva: 1. Neymar, 2. Mbappe, 3. Lewandowski
Tite: 1. Neymar, 2. Lewandowski, 3. De Bruyne

Anglia:
Harry Kane: 1. Lewandowski, 2. De Bruyne, 3. Messi
Gareth Southgate: 1. Lewandowski, 2. Van Dijk, 3. De Bruyne

Francja:
Hugo Lloris: 1. Lewandowski, 2. Thiago, 3, Mbappe
Didier Deschamps: 1. Mbappe, 2. Ronaldo, 3. De Bruyne

Niemcy:
Manuel Neuer: 1. Lewandowski, 2. De Bruyne, 3. Thiago
Joachim Loew: 1. Lewandowski, 2. Mbappe, 3. Ramos

Włochy:
Giorgio Chiellini: 1. Ronaldo, 2. Lewandowski, 3. Ramos
Roberto Mancini: 1. Messi, 2. Ronaldo, 3. Neymar

Holandia:
Virgil van Dijk: 1. Mane, 2. Salah, 3. Thiago
Frank de Boer: 1. Lewandowski, 2. De Bruyne, 3. Messi

Polska:
Robert Lewandowski: 1. Thiago, 2. Neymar, 3. De Bruyne
Jerzy Brzęczek: 1. Lewandowski, 2. Mbappe, 3. De Bruyne

Hiszpania:
Sergio Ramos: 1. Lewandowski, 2. Thiago, 3. Neymar
Luis Enrique: 1. Messi, 2. Thiago, 3. Ramos

Portugalia:
Cristiano Ronaldo: 1. Lewandowski, 2. Messi, 3. Mbappe
Fernando Santos: 1. Ronaldo, 2. Lewandowski, 3. Neymar

Zobacz również: